Kolejna "pogięta" klawiatura: Microsoft Sculpt

Kolejna "pogięta" klawiatura: Microsoft Sculpt
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.09.2012 11:39, aktual.: 19.09.2012 12:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft wprowadził do swojej oferty kolejną klawiaturę z serii klawiatur ergonomicznych: Microsoft Sculpt Comfort Keyboard.

Badania Microsoft pokazały, że podczas pisania najczęściej używamy spacji, a nie np. litery X…. Co więcej, te same badania pokazały, że częściej używamy prawej części klawisza spacji – to musiały być kosztowne, długotrwałe badania nad tym, czy większość osób jest może praworęczna… Microsoft uzbrojony w wyniki owych badań postanowił zatem w swojej najnowszej klawiaturze powiększyć klawisz spacji. Jego zwiększona powierzchnia ma poprawić celność uderzeń. W związku z tym, że lewa część spacji jest naciskana bardzo rzadko, projektanci Microsoft postanowili zagospodarować tę nieużywaną przestrzeń i umieścić w niej klawisz Backspace.

Na tych zmianach jednak nie koniec. Sculpt Comfort Keyboard zaprojektowana została według ideii Contour Curve, co oznacza, że składane nóżki do zmiany kąta nachylenia klawiatury umieszczone są w jej przedniej części, a ich rozłożenie wspomaga naturalne ułożenie nadgarstków. Ponadto urządzenie cechuje się typowym dla klawiatur ergonomicznych Microsoft wybrzuszeniem w środkowej części. Dodatkiem zwiększającym wygodę, jest odczepiana podpórka pod nadgarstki.

Klawiatura Sculpt Comfort Keyboard została w klawisze szybkiego dostępu do obsługi Windows 8.

Cena: 189 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)