Kiedy jest Tłusty Czwartek 2020? Słodka data coraz bliżej

Kiedy jest Tłusty Czwartek 2020? Słodka data coraz bliżej
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

19.02.2020 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tłusty Czwartek zgodnie z tradycją, odbywa się w ostatni czwartek przed Wielkim Postem. To właśnie tego dnia powinniśmy potraktować dietę z przymrużeniem oka i oddać się w pełni słodkim przyjemnościom. Sprawdź, kiedy w tym roku rozpocznie się pączkowe szaleństwo.

Tłusty Czwartek 2020 oznacza ostatki, czyli ostatni tydzień karnawału. Dla Chrześcijan jest to zapowiedź zbliżającego się Wielkiego Postu. Najsłodsze święto w roku tradycją sięga czasów starożytnego Rzymu. To właśnie tego dnia powinniśmy popuścić hamulce, a nasze wszelkie postanowienia dietetyczne potraktować mniej restrykcyjnie, niż ma to miejsce na co dzień. W końcu jak głosi jeden z przesądów, ten, kto nie zje tego dnia ani jednego pączka, nie może liczyć na szczęśliwą przyszłość.

Tłusty Czwartek to zdecydowanie jedno z ulubionych świąt Polaków. Od lat cieszy się niezmiennie wielką popularnością, o czym świadczyć mogą kilkudziesięcioosobowe kolejki do wszystkich cukierni w kraju. Ten wyjątkowy dzień nie ma przypisanej konkretnej kartki w kalendarzu. Pączkowe szaleństwo co roku ma inną datę.

Jak co roku Tłusty Czwartek wypada w ostatni czwartek przed rozpoczynającą Wielki Post Środę Popielcową. W tym roku święto wszystkich miłośników słodyczy odbędzie się już niedługo, bo 20 lutego.

W Polsce bezapelacyjnie największą popularnością cieszą się tego dnia pączki. Dlaczego? Już kilkaset lat temu uważano, że tego typu słodkości zapewnią nam dostatek i całą masę powodzenia. Niezależnie od tego, czy wybierzecie pączki, faworki lub inne wypieki, warto pamiętać, że w Tłusty Czwartek liczy się szczęście, a nie kalorie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także