Qaqwqwrqw

Keanu Reeves w Cyberpunku 2077. Kim jest Johnny Silverhand?

CD Projekt Red przygotował nie lada gratkę. W wyczekiwanej grze "Cyberpunk 2077" zagra Keanu Reeves. Aktor dostał nie byle jaką rolę - wcieli się w Johnny'ego Silverhanda, którego możesz znać z papierowego RPG "Cyberpunk 2020".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Keanu Reeves jako Johnny Silverhand
Keanu Reeves jako Johnny Silverhand (Materiały prasowe)
Qaqwqwrqw

Podczas konferencji Microsoftu, poprzedzającej targi E3, pokazany został nowy zwiastun "Cyberpunka 2077". Pewne ustalenia idą nie tak, główna postać zostaje postrzelona i zostawiona na złomowisku za miastem. Wtedy pojawia się Johnny Silverhand, który ponownie uruchamia głównego bohatera.

Kim jest Johnny Silverhand?

Johnny'ego Silverhanda można poznać po lśniącej, srebrnej protezie ramienia. Jego klasa w grze to "Rockerboy", specyficzna dla Cyberpunka 2020. Klasa przypomina nieco barda lub ikonoklastę z innych systemów. Rockerboy ma coś ważnego do przekazania i ma sposoby, by dotrzeć do odbiorców. W podręczniku Rockerboy był opisany jako "uliczny poeta" i "świadomy społecznie buntownik".

Qaqwqwrqw

Korzystając ze sprzętu nagraniowego i chałupniczego masteringu dysków Rockerzy mogą nagrywać płyty i emitować piosenki w mediach. Często nie są to słowa, które chcą usłyszeć rządzące światem korporacje i rząd. Rock'and'Roll ma oderwać ludzi od telewizorów i przekonać do wyjścia na ulice.

Muzyka Cyberpunka

Silverhand był członkiem zespołu Samurai, który nagrał utwór "Never Fade Away”. Znawcy papierowego Cyberpunka 2020 widzą pewne podobieństwo między zwiastunem gry i modułem "Never Fade Away". W tej krótkiej historii Johnny Silverhand został postrzelony, a jego (wtedy jeszcze) dziewczyna, Alt Cunningham, porwana.

W papierowym module Silverhand budzi się w zaśmieconym miejscu, pod powiekami widzi odliczanie ostatnich chwil jego życia. W Cyberpunku 2077 gracz jest w pozycji Silverhanda (także jest członkiem zespołu Samurai). Silverhand, grany przez Keanu Reevesa, znajduje go za miastem.

Qaqwqwrqw
Johnny Silverhand, ok. 1988. Ilustracja z podręcznika Cyberpunk 2020 wyd. Talsorian Games R. Talsorian Games
Podziel się

[h2]Co na to wydawcy papierowego RPG?[/h2]

Reprezentanci wydawnictwa R. Talsorian Games, które stoi za Cyberpunkiem 2020, są bardzo podekscytowani rolą Keanu Reevesa. Szczególnie cieszy ich fakt, że aktor wcieli się w jedną z rozpoznawalnych postaci z uniwersum.

- Nie ma słów, którymi można to opisać jak pan Reeves ze swoim talentem i dziedzictwem ożywia postać, którą Mike wprowadził 30 lat temu - skomentowal mailowo rzecznik wydawnictwa, przywołując Mike'a Pondsmitha, autora gry RPG.

Qaqwqwrqw

- Jako muzyk i ktoś, kto wierzy w swoją moc zmieniania świata, ktoś kto zaznał sławy, pan Reeves doskonale rozumie Johnny'ego Silverhanda.

Cyberpunk 2077 zostanie wydany 16 kwietnia 2020 roku na PlayStation 4, PC i Xboxa One. Podobno będzie nowym Matrixem i nie chodzi tylko o rolę Keanu Reevesa.

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw