Keanu Reeves w Cyberpunku 2077. Kim jest Johnny Silverhand?

Keanu Reeves w Cyberpunku 2077. Kim jest Johnny Silverhand?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.06.2019 18:06, aktual.: 10.07.2019 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

CD Projekt Red przygotował nie lada gratkę. W wyczekiwanej grze "Cyberpunk 2077" zagra Keanu Reeves. Aktor dostał nie byle jaką rolę - wcieli się w Johnny'ego Silverhanda, którego możesz znać z papierowego RPG "Cyberpunk 2020".

Podczas konferencji Microsoftu, poprzedzającej targi E3, pokazany został nowy zwiastun "Cyberpunka 2077". Pewne ustalenia idą nie tak, główna postać zostaje postrzelona i zostawiona na złomowisku za miastem. Wtedy pojawia się Johnny Silverhand, który ponownie uruchamia głównego bohatera.

Kim jest Johnny Silverhand?

Johnny'ego Silverhanda można poznać po lśniącej, srebrnej protezie ramienia. Jego klasa w grze to "Rockerboy", specyficzna dla Cyberpunka 2020. Klasa przypomina nieco barda lub ikonoklastę z innych systemów. Rockerboy ma coś ważnego do przekazania i ma sposoby, by dotrzeć do odbiorców. W podręczniku Rockerboy był opisany jako "uliczny poeta" i "świadomy społecznie buntownik".

Korzystając ze sprzętu nagraniowego i chałupniczego masteringu dysków Rockerzy mogą nagrywać płyty i emitować piosenki w mediach. Często nie są to słowa, które chcą usłyszeć rządzące światem korporacje i rząd. Rock'and'Roll ma oderwać ludzi od telewizorów i przekonać do wyjścia na ulice.

Muzyka Cyberpunka

Silverhand był członkiem zespołu Samurai, który nagrał utwór "Never Fade Away”. Znawcy papierowego Cyberpunka 2020 widzą pewne podobieństwo między zwiastunem gry i modułem "Never Fade Away". W tej krótkiej historii Johnny Silverhand został postrzelony, a jego (wtedy jeszcze) dziewczyna, Alt Cunningham, porwana.

W papierowym module Silverhand budzi się w zaśmieconym miejscu, pod powiekami widzi odliczanie ostatnich chwil jego życia. W Cyberpunku 2077 gracz jest w pozycji Silverhanda (także jest członkiem zespołu Samurai). Silverhand, grany przez Keanu Reevesa, znajduje go za miastem.

Obraz
© R. Talsorian Games

[h2]Co na to wydawcy papierowego RPG?[/h2]

Reprezentanci wydawnictwa R. Talsorian Games, które stoi za Cyberpunkiem 2020, są bardzo podekscytowani rolą Keanu Reevesa. Szczególnie cieszy ich fakt, że aktor wcieli się w jedną z rozpoznawalnych postaci z uniwersum.

- Nie ma słów, którymi można to opisać jak pan Reeves ze swoim talentem i dziedzictwem ożywia postać, którą Mike wprowadził 30 lat temu - skomentowal mailowo rzecznik wydawnictwa, przywołując Mike'a Pondsmitha, autora gry RPG.

- Jako muzyk i ktoś, kto wierzy w swoją moc zmieniania świata, ktoś kto zaznał sławy, pan Reeves doskonale rozumie Johnny'ego Silverhanda.

Cyberpunk 2077 zostanie wydany 16 kwietnia 2020 roku na PlayStation 4, PC i Xboxa One. Podobno będzie nowym Matrixem i nie chodzi tylko o rolę Keanu Reevesa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)