Karabin maszynowy na kulki z sera

Strona głównaKarabin maszynowy na kulki z sera
27.05.2016 16:29
Karabin maszynowy na kulki z sera
Źródło zdjęć: © YouTube.com

Yotutuber o nicku NightHawkLigh zaskoczył internet konstruując pneumatyczny karabin maszynowy, którego amunicją są kulki serowe

Zgadza się, tytuł brzmi niedorzecznie, jednak… okazuje się, że im bardziej szalony pomysł, tym prędzej ktoś wpadnie jak go wprowadzić w życie.

Yotutuber o nicku NightHawkLigh zaskoczył internet konstruując pneumatyczny karabin maszynowy, którego amunicją są kulki serowe. Tak, zgadza się –. amunicją do tej broni jest żółty ser, a właściwie wszystko, co zmieści się w lufie urządzenia. Ale do rzeczy.

Aby skonstruować takie cudo, musimy być w posiadaniu kilku niezbędnych elementów. Przede wszystkim niezbędna będzie dmuchawa do liści, która posłuży, jako siła napędowa naboi opuszczających lufę. Prócz niej, przyda się też kilka rurek pcv, sporych rozmiarów plastikowy słoik, czy pojemnik (magazynek), taśma klejąca, ewentualnie klej i oczywiście właściwe narzędzia.

288757166574483603
Źródło zdjęć: © (fot. YouTube.com)

Większość czynności, które należy wykonać, by zbudować serowy karabin jest banalnie prosta i nawet bez znajomości języka angielskiego da się pojąć z filmu poniżej, to musimy wytłumaczyć jedną rzecz. Chodzi bowiem, o to, w jaki sposób najskuteczniej zasilić lufę serowymi nabojami.

Stosując rozwiązanie dostarczone przez NightHawkLigh, musimy wziąć pod uwagę, że proste zamontowanie słoja nad lufą, którą mknie powietrze z dmuchawy, spowoduje rozproszenie strumienia na dwa. Jedna struga poleci lufą na wprost, druga zaś w górę, do magazynku - utrudniając swobodne spadanie kulek serowych do lufy. Aby naboje bez przeszkód mogły strzelać trzeba nieco zmodyfikować strumień powietrza wylatujący z dmuchawy (t: 2:06).

Jeśli ten kluczowy dla sprawności całego karabinu element zostanie poprawnie zbudowany, nie pozostaje nic innego, jak wyruszyć na pole walki. Tylko z kim można walczyć karabinem, który strzela z serowych kulek i to niezbyt celnie?

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)