Kapsuła Czasu już w Polsce

Kapsuła Czasu już w Polsce

Kapsuła Czasu już w Polsce
Źródło zdjęć: © Apple
23.01.2008 10:24, aktualizacja: 23.01.2008 11:03

Time Capsule to kolejna ze sztandarowych nowości Apple zaprezentowanych w Polsce. Wygląda dość niepozornie. Ot jak zwykły router. Wrażenie może natomiast zrobić pojemność do przechowywania danych, jaką oferuje.

Time Capsule to urządzenie do tworzenia kopii zapasowych, które drogą bezprzewodową współpracuje z Time Machine, zintegrowanym z systemie Mac OS X Leopard oprogramowaniem do tworzenia przyrostowych kopii zapasowych. "Maszyna Czasu" automatycznie kopiuje wszystkie dane, więc nie musisz już obawiać się, że stracisz wszystkie skarby ze swojego cyfrowego życia.

Time Capsule to także w pełni funkcjonalna stacja bazowa sieci Wi-Fi 802.11n. Wszystkie komputery w domu mogą teraz pracować w superszybkiej sieci bezprzewodowej. I zapisywać kopie zapasowe swoich danych na tym samym urządzeniu Time Capsule.

Time Capsule to kolejna, poMacBooku Air, ze sztandarowych nowości Apple zaprezentowanych w Polsce. Wygląda dość niepozornie. Ot jak zwykły router. Wrażenie może natomiast zrobić pojemność do przechowywania danych, jaką oferuje. "Gorsza" wersja jest w stanie przechować 500GB danych. Ta "lepsza" dysponuje dyskiem o pojemności 1TB. Według zapewnień firmy Apple. Obydwie "Kapsuły" wyposażone są w dyski "server-grade", dotychczas stosowane głównie w serwerowych macierzach dyskowych. Cechą charakterystyczną tych dysków jest zwiększona odporność na awarie.

Obraz
© Time Capsule

Time Kapsule może pełnić rolę magazynu kopii zapasowych dla wielu komputerów, a także szkieletu szybkiej sieci bezprzewodowej 802.11n. Time Capsule wyposażono także w port USB 2.0. Umożliwia on podłączenie drukarki. "Kapsuła Czasu" przejmuje na siebie role "print servera", dzięki czemu z jednej drukarki mogą korzystać wszyscy użytkownicy sieci tworzonej przez Time Capsule. Zarówno Ci podpięci ethernetem jak i bezprzewodowo. Port USB umożliwia także podłączenie zewnętrznego dysku twardego do "Kapsuły".

Model 500 gigabajtów będzie do nabycia w cenie 1199 zł oraz model 1 terabajt w cenie 1999 zł.

Dodatkowe elementy i funkcje urządzenia Time Capsule:

- dwuzakresowa antena dla częstotliwości 2,4 GHz lub 5 GHz;
- trzy porty gigabitowej sieci LAN;
- jeden port Gigabit Ethernet dla sieci WAN;
- jeden port USB 2.0;
- szyfrowanie Wi-Fi Protected Access (WPA/WPA-2) ze 128-bitowym kluczem WEP;

Wbudowana zapora sieciowa NAT obsługująca NAT-PMP, co jest potrzebne np. do realizacji funkcji Back to my Mac.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)