K-7 - lustrzanka od Pentax

K‑7 - lustrzanka od Pentax

K-7 - lustrzanka od Pentax
Źródło zdjęć: © Pentax
06.07.2010 12:24, aktualizacja: 08.07.2010 15:02

Korpus K-7 to solidna i wytrzymała konstrukcja składająca się ze szkieletu wykonanego z walcowanej i nierdzewnej stali, usztywniającego konstrukcję i zapewniającego ochronę wszystkim elementom. Zewnętrzna obudowa to wytrzymały i lekki stop stali magnezowej. 77 uszczelek zabezpiecza aparat przed kurzem, wodą jak i umożliwia pracę przy temperaturze -10°C. Nowo zaprojektowana migawka pozwala na wykonywanie zdjęć z maksymalnym czasem 1/8000 sek. a jej wytrzymałość to 100,000 wyzwoleń.

Nowy pryzmat w K7 oferuje 100. pole widzenia oraz powiększenie na poziomie 92%. Nowa matówka Natural-Bright-Matte III znajdzie zastosowanie podczas ręcznego ustawiania ostrości. K-7 pozwala na wykonanie serii 40 zdjęć w pełnej rozdzielczości (jpeg) z prędkością 5.2 klatek/sek.

Obraz
© (fot. Pentax)

[

]( http://tanio.pl/Aparat-PENTAX-K-7---1-2856-11970176.html )

K-7 zaopatrzony został w nowo zaprojektowany system DRII (Dust Removal). Zastosowanie dolno-przepustowego filtra w połączeniu z ultradźwiękowymi wibracjami pozwala pozbyć się ew. zabrudzeń powstałych przy wymianie obiektywu w niekorzystnych warunkach. Dodatkowo użytkownik K7 ma możliwość sprawdzenia aktualnego stanu zabrudzeń matrycy (funkcja Dust Alert), wyświetlanego w postaci zdjęcia matrycy wraz ew. lokalizacją zabrudzeń.

Czujnik w K-7 to nowa matryca CMOS w formacie APS-C 23.4mm –. 15.6mm. Matryca zaopatrzona została w 14.6 megapikseli oraz szybki, 4-kanałowy odczyt danych. Zdecydowana redukcja uciążliwych szumów umożliwia na pracę w zakresach czułości od ISO100 do ISO6400 (wywoływane z menu). K-7 to również nowy procesor obrazowy Prime II (PentaxReal Image Engine). Oferuje on szybkie przetwarzanie sygnału z matrycy, wierne oddanie kolorow oraz szeroką rozpiętość tonalną zdjęć. Procesor odpowiada również za dane wykorzystywane podczas rejestracji filmow HD.

Nowo zaprojektowany 7-segmentowy system pomiarowy zdecydowanie zwiększa precyzję pomiaru ekspozycji. K-7 zostało wyposażone w system stabilizacji matrycy. Najnowsza jego wersja pozwala na swobodne przesuwanie matrycy w zależności od ruchu aparatu. Dodatkowo aparat posiada elektroniczny wskaźnik ułatwiający użytkownikowi precyzyjne wypoziomowanie aparatu. System stabilizacji został zintegrowany z korpusem, niezależnie od zastosowanego obiektywu. Dzięki podglądowi na żywo użytkownik może kadrować za pomocą 3-calowego LCD. Autofokus pracuje nie tylko na podstawie detekcji kontrastu, ale również zaopatrzony został w funkcję detekcji ludzkiej twarzy, która automatycznie ostrzy na znajdującą się w kadrze ludzką twarz. Dodatkowo możliwe jest wykonywanie zdjęć seryjnych z funkcją podniesionego lustra.

Wymienna optyka może znaleźć zastosowanie również podczas rejestracji klipów filmowych. Aparat K-7 rejestruje filmy w rozdzielczości: 64. x 416 pikseli, 1280 x 720 pikseli oraz 1536 x 1024 pikseli (format 16:9 highdefinition TV). Prędkość rejestracji to 30 kl./sek. K-7 posiada gniazdo mini HDMI oraz możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu.

W K-7 zastosowano nowy, 11-punktowy system ustawiania ostrości SAFOX VIII+ (dziewięć punktów krzyżowych). Udoskonalono w nim pracę algorytmów. Aparat posiada dodatkowo lampkę wspomagania AF, przydatną podczas zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych.

Zastosowana w K-7 funkcja zdjęć niestandardowych (Custom Image) pozwala użytkownikowi na wybór jednego z 7 trybów ustawień przed wykonaniem zdjęcia: Jasne, Naturalne, Portret, Pejzaż, Żywe, Czarno-białe, oraz nowy tryb „Muted”. W każdym z nich dowolnie można zdefiniować generalną tonację zdjęcia, natężenie kolorów, kontrast oraz ostrość. W dowolnym momencie możemy dokonać podglądu zdjęcia (podgląd cyfrowy lub Live View)
i sprawdzić, czy finalny efekt będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom.

Wszechstronne tryby ekspozycji:

- Hyper Program. Program ten umożliwia natychmiastowe przejście z trybu programowej AE do trybu preselekcji migawki lub preselekcji przysłony. Wystarczy przekręcić tylko jedno z pokręteł na korpusie. Naciśnięcie zielonego przycisku umożliwia na powrót do ustawień programowej AE.
- Hyper Manual. Fotografując w tym trybie, w dowolnym czasie możemy nacisnąć zielony przycisk, aby aparat ustawił poprawną ekspozycję dla kadrowanego obiektu.
- Preselekcja czułości. Tryb ten umożliwia optymalną kombinację przysłony i migawki z wybieraną ręcznie przez użytkownika czułością.
- Preselekcja migawka/przysłona (TAv). W tym przypadku po ręcznym ustawieniu kombinacji migawka-przysłona (pokrętła na obudowie), aparat dobiera automatycznie czułość.

W aparacie K-7 zastosowano nowy, 3-calowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości 920.00. punktów. Pozwala on na wygodny podgląd zdjęć nawet pod kątem 170 stopni (w poziomie i w pionie)
oraz na wygodne kadrowanie za pomocą funkcji Live View.

Aparat K-7 zasilany jest nową, ładowalną litowo-jonową baterią o wysokiej pojemności. Dzięki temu aparat jest w stanie wykonać ok. 980 zdjęć. (test Pentax, zdjęcia bez lamy błyskowej).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)