Jest nowa wersja SDK Androida

Jest nowa wersja SDK Androida

Jest nowa wersja SDK Androida
Źródło zdjęć: © Google
19.08.2008 17:00, aktualizacja: 20.08.2008 02:04

Firma Google udostępniła wreszcie oczekiwaną od dawna nową wersję zestawu narzędzi dla programistów, chcących tworzyć aplikacje dla mobilnego systemu Android. W najnowszym wydaniu Android SDK ( software development kit ) poprawiono wiele drobnych błędów i wprowadzono liczne modyfikacje do interfejsu aplikacji.

Pierwsza wersja SDK pojawił się pod koniec ubiegłego roku - programiści od początku narzekali na liczne błędy i brak reakcji Google'a na nie. Milczenie koncernu w tej kwestii doprowadziło nawet do wysłania do jej kierownictwa petycji, podpisanej przez ponad 200 deweloperów ( pisaliśmy o niej w tekście "Google: dziękujemy za petycję, odpowiedzi nie będzie" - http://www.pcworld.pl/news/162780/google..dziekujemy.za.petycje..odpowiedzi.nie.bedzie.html ).

Teraz wreszcie udostępniono uaktualnioną wersję SDK - znalazło się w niej kilkaset różnych poprawek oraz usprawnień, a także zestaw nowych gotowych komponentów do wykorzystania ( m.in. odtwarzacz audio, przeglądarka grafiki, komunikator czy program do obsługi aparatu fotograficznego ).

Przedstawiciele Google poinformowali również, jak w najbliższych miesiącach będzie wyglądał harmonogram prac nad Androidem. Wiadomo już, że we wrześniu może pojawić się kolejne wydanie SDK ( o ile okaże się to konieczne ), zaś w trzecim lub czwartym kwartale bieżącego roku odbędzie się premiera finalnej wersji Androida 1.0 ( wraz z nim pojawi się finalne wydanie SDK ). W tym samym czasie Google zamierza udostępnić kod źródłowy nowego systemu.

Warto przy okazji odnotować, że amerykańska Federalna Komisja Komunikacji ( FCC ) wydała właśnie zgodę na wprowadzenie na rynek telefonu HTC Dream - pierwszego urządzenia z Androidem, które ma się pojawić w amerykańskich sklepach. Z dokumentów FCC wynika, że Dream dostępny będzie od połowy listopada.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)