Jest nowa wersja SDK Androida

Jest nowa wersja SDK Androida
Źródło zdjęć: © Google

19.08.2008 17:00, aktual.: 20.08.2008 02:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Google udostępniła wreszcie oczekiwaną od dawna nową wersję zestawu narzędzi dla programistów, chcących tworzyć aplikacje dla mobilnego systemu Android. W najnowszym wydaniu Android SDK ( software development kit ) poprawiono wiele drobnych błędów i wprowadzono liczne modyfikacje do interfejsu aplikacji.

Pierwsza wersja SDK pojawił się pod koniec ubiegłego roku - programiści od początku narzekali na liczne błędy i brak reakcji Google'a na nie. Milczenie koncernu w tej kwestii doprowadziło nawet do wysłania do jej kierownictwa petycji, podpisanej przez ponad 200 deweloperów ( pisaliśmy o niej w tekście "Google: dziękujemy za petycję, odpowiedzi nie będzie" - http://www.pcworld.pl/news/162780/google..dziekujemy.za.petycje..odpowiedzi.nie.bedzie.html ).

Teraz wreszcie udostępniono uaktualnioną wersję SDK - znalazło się w niej kilkaset różnych poprawek oraz usprawnień, a także zestaw nowych gotowych komponentów do wykorzystania ( m.in. odtwarzacz audio, przeglądarka grafiki, komunikator czy program do obsługi aparatu fotograficznego ).

Przedstawiciele Google poinformowali również, jak w najbliższych miesiącach będzie wyglądał harmonogram prac nad Androidem. Wiadomo już, że we wrześniu może pojawić się kolejne wydanie SDK ( o ile okaże się to konieczne ), zaś w trzecim lub czwartym kwartale bieżącego roku odbędzie się premiera finalnej wersji Androida 1.0 ( wraz z nim pojawi się finalne wydanie SDK ). W tym samym czasie Google zamierza udostępnić kod źródłowy nowego systemu.

Warto przy okazji odnotować, że amerykańska Federalna Komisja Komunikacji ( FCC ) wydała właśnie zgodę na wprowadzenie na rynek telefonu HTC Dream - pierwszego urządzenia z Androidem, które ma się pojawić w amerykańskich sklepach. Z dokumentów FCC wynika, że Dream dostępny będzie od połowy listopada.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także