Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange?

Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange?20.02.2017 12:31
Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange?
Źródło zdjęć: © Fotolia

Poczta głosowa to przydatna funkcja, dzięki której masz pewność, że nigdy nie przegapisz ważnej rozmowy telefonicznej. Nawet wtedy, gdy jesteś poza zasięgiem sieci, bądź kiedy prowadzisz inną rozmowę przez telefon. Z drugiej strony przez powiadomienia operatorów, wiele osób przestaje korzystać z wiekowego już rozwiązania.

Kiedy podpisujemy umowę z Orange, poczta głosowa jest jedną z usług włączonych domyślnie. Podobnie jak każda inną usługę, możemy ją wyłączyć. Pocztę głosową w Orange możemy obsługiwać zarówno za pomocą automatycznego biura obsługi, specjalnego kodu dostępu do Twojego Menu, jak i na stronie internetowej Orange. Jak to zrobić, opowiemy wam w poniższym poradniku.

Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange za pomocą kodu?

Zarówno włączanie jak i wyłączanie poczty głosowej w Orange najprostsze jest za pomocą kodu dostępu do Twojego Menu, czyli* *100#. Aby uruchomić menu należy wpisać kod, a następnie wcisnąć słuchawkę, tak jak w przypadku wykonywania połączenia. Na ekranie naszego telefonu pojawi się menu, w którym odnajdziesz funkcje zarówno włączenia, jak i wyłączenia poczty głosowej – znajdują się one w sekcji **Usługi Podstawowe/ Poczta głosowa.

Można tę procedurę jeszcze bardziej uprościć. Jeśli jesteś posiadaczem telefonu na abonament bądź mix wystarczy wysłać do Orange specjalny kod. Na klawiaturze wybieramy** *110*20*00#, następnie zielona słuchawka - włącza pocztę głosową, oraz *110*20#** - wyłącza usługę.

W przypadku posiadania telefonu na kartę kod wyłączający pocztę głosową, to** *110*0300#, a włączający - * 11003#.

Jak wyłączyć pocztę głosową Orange w biurze obsługi?

  1. Zadzwoń pod numer telefonu* *500* - połączenie płatne 0,5 zł, niezależnie od czasu trwania połączenia
  2. W czasie odczytywania menu wybieramy 2 - Modyfikacja usług oraz wybór taryfy rozamingowej
  3. Następnie ponownie wybieramy 2
  4. W czasie kolejnego kroku automat poinformuje o weryfikacji
  5. Jeśli chcesz wyłączyć pocztę głosową w Orange, należy wybrać 9. Następnie automat odczyta ostrzeżenie. By zatwierdzić należy wybrać znowu 9.

Wykonanie tych kroków zapewni wyłączenie poczty głosowej.

Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange za pomocą strony internetowej?

Włączyć i wyłączyć pocztę głosową w Orange można również na stronie internetowej Orange On-Line. W tym celu należy zalogować się na swoim koncie – jeśli go nie posiadasz warto je założyć. Na stronie należ wybrać sekcję Pakiety i ustawienia, następnie wybierać zakładkę Połączenia. Tam zaznaczamy status poczty głosowej.

Każda zmiana ustawień poczty głosowej w Orange zostanie potwierdzona specjalnym SMS-em od operatora.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)