Ok Google, jak wyłączyć Asystenta Google?

Ok Google, jak wyłączyć Asystenta Google?
Źródło zdjęć: © Komorkomania.pl
Arkadiusz Stando

23.01.2019 13:30, aktual.: 24.01.2019 10:09

Asystent Google prawdopodobnie trafił już do wszystkich Polaków, posiadających telefony z Androidem powyżej 5.0. Nie wszystkim musiał się jednak spodobać, więc postanowiliśmy stworzyć krótki poradnik, jak go wyłączyć.

Asystent Google trafił do naszego kraju 15 stycznia 2019 roku. Od tego czasu na telefonach Polaków zaczęła pojawiać się wersja aplikacji w języku polskim. Ta funkcja może zrewolucjonizować sposób korzystania z smartfonów z Androidem. Ale musimy jeszcze na to trochę poczekać. Póki co "Ok Google" pozwala nam na niezłą zabawę, ale potrafi też poirytować.

Aktualnie Asystent Google jest jeszcze niedopracowany. Zaledwie kilka aplikacji zostało zintegrowanych z jego możliwościami, a przecież na co dzień korzystamy z kilkunastu może nawet kilkudziesięciu różnych programów. Niecierpliwi mogą po prostu wyłączyć Asystenta Google, na czas jego dopracowania.Co potrafi polski Asystent Google? Wiele rzeczy ułatwia, niektóre utrudnia

Jak wyłączyć Asystenta Google?

Aby wyłączyć usługi Asystenta Google należy przejść do aplikacji Google (nie do wyszukiwarki), następnie u góry ekranu rozwinąć pasek i przejść do ustawień. Tam poszukujemy sekcji Asystent Google i jego ustawień.

Teraz aplikacja przenosi nas do miejsca, gdzie możemy dostosować Asystenta Google. Ale jeśli one nas nie interesują, to przechodzimy do karty "Asystent" i tam zjeżdżamy na dół do "Urządzenia z Asystentem". Kiedy klikniemy na "Telefon" na samej górze pojawi nam się suwak, który po przesunięciu włączy lub wyłączy Asystenta Google. W ten sposób możecie też włączyć Asystenta Google.

Obraz
© WP Tech / Asystent Google

Czy na pewno warto pozbyć się "Ok Google"?

Zastanówcie się, czy na pewno chcecie wyłączyć Asystenta Google. Jeśli nie wiecie, jak skutecznie z niego korzystać, sprawdźcie nasze poradniki. Linki poniżej:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)