Trwa ładowanie...
d4m04a7

Jak włączyć tryb incognito?

Chcesz zajrzeć na stronę, ale wolisz, żeby nie zapisała się w historii przeglądania? To możliwe - każda przeglądarka posiada tryb prywatny. Podpowiadamy, jak włączyć tryb incognito. Pozwala na to każda przeglądarka: Firefox, Chrome, Opera czy Safari.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tryb prywatny w Google Chrome
Tryb prywatny w Google Chrome (google chrome)
d4m04a7

Tryb incognito to tryb przeglądarki internetowej, w której nie zapisują się dane użytkowania, tj. ani historia przeglądanych stron, ani pliki cookie, ani wyszukiwane frazy. Oznacza to, że osoba korzystająca później z tej samej przeglądarki nie zobaczy strony, która była odwiedzana w trybie prywatnym. Trzeba jednak pamiętać, że tryb incognito nie zapewnia całkowitej prywatności i anonimowości. Odwiedzane witryny mogą być widoczne dla np. administratorów odwiedzanych przez nas stron albo dla pracodawcy, jeżeli korzystamy z trybu incognito w miejscu pracy.

Jak włączyć tryb incognito w przeglądarce Mozilla Firefox?

Wystarczy kliknąć w "otwórz menu" (ikonka trzech kresek) i wybrać opcję "Nowe okno prywatne".

d4m04a7

Jak włączyć tryb incognito w przeglądarce Google Chrome?

Podobnie jak w Firefoksie, również w menu znajdującym się w prawym górnym rogu wybieramy tryb "Nowe okno incognito".

Jak włączyć tryb incognito w przeglądarce Opera?

Proces wygląda podobnie, z tą różnicą, że stosowne menu znajduje się po lewej stronie. Tam też znajdziemy opcję "Nowy tryb prywatny". Można również skorzystać ze skrótu klawiszowego: "Ctrl" + "Shift" + "N".

d4m04a7

Jak włączyć tryb incognito w przeglądarce Safari?

Żeby włączyć tryb incognito w przeglądarce Safari, należy kliknąć w okienko opcji w prawym górnym rogu i wybrać polecenie "Przeglądanie prywatne...”

Tryb incognito w przeglądarkach: jest skuteczny?

Eksperci zwracają uwagę na to, że tryb prywatny w przeglądarkach nie gwarantuje 100 proc. prywatności - warto o tym pamiętać.

d4m04a7

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d4m04a7

d4m04a7
d4m04a7