Jak usunąć aplikację na iOS - sposoby

Strona głównaJak usunąć aplikację na iOS - sposoby
06.09.2017 22:00
Jak usunąć aplikację na iOS - sposoby
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY | Kārlis Dambrāns

Chyba każdy, kto posiada bądź posiadał smartfona, skorzystał co najmniej raz z jakiejś aplikacji. Obecnie ich liczba oraz możliwości jakie oferują przyprawiają o zawrót głowy i wydaje się, że bez nich nasze korzystanie z telefonów byłoby bardzo utrudnione bądź zwyczajnie nudne. Jednakże czasami tracimy ochotę na korzystanie z jakiegoś usprawnienia albo przestaje ono działać prawidłowo, więc uznajemy, że należy go usunąć. Podpowiadamy zatem, jak usunąć aplikację w iOS-ie.

Które aplikacje na iOS można usunąć?

W systemach mobilnych iOS usuwanie aplikacji jest tak naprawdę dziecinnie prostą sprawą i można to zrobić zarówno z poziomu telefonu, jak i przez program komputerowy. Dzięki usunięciu aplikacji zwalniamy miejsce we wbudowanej pamięci, dzięki czemu możemy zrobić więcej zdjęć czy wgrać więcej ulubionej muzyki.

O ile Android daje się w pewien sposób obejść, dzięki czemu można faktycznie usunąć niechciane preinstalowane aplikacje bądź aplikacje systemowe, o tyle w iOS-ie nie jest to do końca możliwe. Co prawda iOS 10 pozwala na usunięcie tychże w taki sam sposób, w jaki można usuwać aplikacje zainstalowane przez użytkownika, jednakże jest to tak naprawdę jedynie ich dezaktywacja i ukrycie.

Jak usunąć aplikacje na iOS?

iPhone umożliwia usunięcie aplikacji na kilka sposobów: z poziomu menu aplikacji, z poziomu ustawień telefonu, z poziomu zewnętrznego programu komputerowego.

  • Jak usunąć aplikacje na iOS z poziomu menu?

To chyba najprostszy sposób usuwania aplikacji. Wystarczy jedynie stuknąć w wybraną ikonkę, przytrzymać palec, aż ikonka zacznie drgać, a potem stuknąć w znak "x" który powinien pojawić się w jej prawym górnym rogu.

Jednakże jeżeli ten znak się mimo wszystko nie pojawi, być może należy zmienić ustawienia telefonu. Wystarczy wejść w "Ustawienia", wybrać "Ogólne", przewinąć listę w dół i wybrać opcję "Ograniczenia". Teraz należy wpisać kod PIN. Po wpisaniu tego kodu należy przejść do sekcji "Zezwolenia" i zaznaczyć opcję "Usuwaj programy".

  • Jak usunąć aplikacje na iOS z poziomu ustawień?

Żeby usunąć aplikację z poziomu "Ustawień", należy wejść w zakładkę "Ogólne" i tam wybrać "Użycie". Teraz trzeba wyszukać na liście wybranąj aplikację, potem stuknąć palcem i tym samym przejść do jej ustawień. Następnie należy wybrać "Usuń program".

  • Jak usunąć aplikacje przez program komputerowy?

Programami, dzięki którym można wygodnie usunąć naraz wiele niepotrzebnych aplikacji, są np. iTunes lub iPhone Data Cleaner. Oba działają w pełni automatycznie, więc wystarczy jedynie kilka kliknięć, żeby pozbyć się niechcianych programów. Trzeba pamiętać, aby podłączyć iPhone'a do komputera za pomocą kabla USB.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)