Jak usunąć aplikację na iOS - sposoby

Jak usunąć aplikację na iOS - sposoby
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY | Kārlis Dambrāns

06.09.2017 22:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chyba każdy, kto posiada bądź posiadał smartfona, skorzystał co najmniej raz z jakiejś aplikacji. Obecnie ich liczba oraz możliwości jakie oferują przyprawiają o zawrót głowy i wydaje się, że bez nich nasze korzystanie z telefonów byłoby bardzo utrudnione bądź zwyczajnie nudne. Jednakże czasami tracimy ochotę na korzystanie z jakiegoś usprawnienia albo przestaje ono działać prawidłowo, więc uznajemy, że należy go usunąć. Podpowiadamy zatem, jak usunąć aplikację w iOS-ie.

Które aplikacje na iOS można usunąć?

W systemach mobilnych iOS usuwanie aplikacji jest tak naprawdę dziecinnie prostą sprawą i można to zrobić zarówno z poziomu telefonu, jak i przez program komputerowy. Dzięki usunięciu aplikacji zwalniamy miejsce we wbudowanej pamięci, dzięki czemu możemy zrobić więcej zdjęć czy wgrać więcej ulubionej muzyki.

O ile Android daje się w pewien sposób obejść, dzięki czemu można faktycznie usunąć niechciane preinstalowane aplikacje bądź aplikacje systemowe, o tyle w iOS-ie nie jest to do końca możliwe. Co prawda iOS 10 pozwala na usunięcie tychże w taki sam sposób, w jaki można usuwać aplikacje zainstalowane przez użytkownika, jednakże jest to tak naprawdę jedynie ich dezaktywacja i ukrycie.

Jak usunąć aplikacje na iOS?

iPhone umożliwia usunięcie aplikacji na kilka sposobów: z poziomu menu aplikacji, z poziomu ustawień telefonu, z poziomu zewnętrznego programu komputerowego.

  • Jak usunąć aplikacje na iOS z poziomu menu?

To chyba najprostszy sposób usuwania aplikacji. Wystarczy jedynie stuknąć w wybraną ikonkę, przytrzymać palec, aż ikonka zacznie drgać, a potem stuknąć w znak "x" który powinien pojawić się w jej prawym górnym rogu.

Jednakże jeżeli ten znak się mimo wszystko nie pojawi, być może należy zmienić ustawienia telefonu. Wystarczy wejść w "Ustawienia", wybrać "Ogólne", przewinąć listę w dół i wybrać opcję "Ograniczenia". Teraz należy wpisać kod PIN. Po wpisaniu tego kodu należy przejść do sekcji "Zezwolenia" i zaznaczyć opcję "Usuwaj programy".

  • Jak usunąć aplikacje na iOS z poziomu ustawień?

Żeby usunąć aplikację z poziomu "Ustawień", należy wejść w zakładkę "Ogólne" i tam wybrać "Użycie". Teraz trzeba wyszukać na liście wybranąj aplikację, potem stuknąć palcem i tym samym przejść do jej ustawień. Następnie należy wybrać "Usuń program".

  • Jak usunąć aplikacje przez program komputerowy?

Programami, dzięki którym można wygodnie usunąć naraz wiele niepotrzebnych aplikacji, są np. iTunes lub iPhone Data Cleaner. Oba działają w pełni automatycznie, więc wystarczy jedynie kilka kliknięć, żeby pozbyć się niechcianych programów. Trzeba pamiętać, aby podłączyć iPhone'a do komputera za pomocą kabla USB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)