Jak pobrać Windows Phone 8.1

Jak pobrać Windows Phone 8.1

Jak pobrać Windows Phone 8.1
Źródło zdjęć: © Vernon Chan / flickr.com / CC
16.04.2014 11:00

Ruszyła wysyłka aktualizacji Windows Phone do wersji 8.1. Póki co nowy system dostępny jest tylko dla deweloperów, ale zapisanie się do programu jest banalnie proste i możliwe dla każdego.

Aby pobrać na telefon nową wersję systemu należy uprzednio zarejestrować się w programie deweloperskim Microsoftu pod tym adresem. W tym celu wystarczy podać swój login i hasło stosowane w sklepie z aplikacjami i wypełnić kilka brakujących pól formularza. Następnie wchodzimy do sklepu na telefonie i wyszukujemy aplikację _ Preview for Developers _, po jej zainstalowaniu logujemy się w niej na konto deweloperskie i zatwierdzamy udział. Teraz wystarczy już tylko wejść w ustawienia telefonu i tu w pozycji Aktualizacje sprawdzić ich dostępność. Wgranie nowego oprogramowania nie narusza zawartości pamięci telefonu, nie wpływa też na gwarancję.

Aktualizacja dostępna jest dla wszystkich urządzeń z Windows Phone 8 - od Lumii 52. po Lumię 1520. Nowa wersja systemu przynosi szereg brakujących do tej pory funkcji, jak niezależne sterowanie poziomem dźwięku dla multimediów i powiadomień, możliwość uruchomienia trzeciej kolumny kafelków i ustanowienia tapety pod nimi, aktywna górna belka ekranowa ze skrótami do Wi-Fi, Bluetooth, trybu samolotowego i blokady rotacji wyświetlacza oraz z listą ostatnich powiadomień, automatyczne aktualizowanie aplikacji, zupełnie nowe, szybsze animacje, jest tryb Push dla poczty GMail, jak i synchronizacja poczty bazująca na zwyczajach użytkownika, a przy przestawieniu lokalizacji na USA działa Cortana, czyli głosowy asystent. Microsoft zmienił też układ innych funkcji menu i zoptymalizował ich działanie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)