iPod touch - iPhone bez GSM i inne nowości Apple

iPod touch - iPhone bez GSM i inne nowości Apple

iPod touch - iPhone bez GSM i inne nowości Apple
Źródło zdjęć: © Apple
06.09.2007 02:40, aktualizacja: 03.03.2008 15:51

Apple przeprowadza zmasowany atak na rynku przenośnych
odtwarzaczy multimedialnych. W ciągu jednego dnia prezentuje 4 nowe
modeli iPodów

Obraz
© zobacz galerię

iPod shuffle doczekał się jedynie kosmetycznych zmian, jego forma jak i wnętrze pozostały niezmienione.

Apple oddaje do dyspozycji użytkownika 1GB odtwarzacz w formie klipsa. Zmianie uległ jedynie kolor obudowy. Shuffle jest teraz dostępny w pięciu kolorach.

Obraz
© zobacz galerię

iPod classic, tu mamy więcej zmian. Poczynając od przeprojektowanej obudowy i zmienionych materiałów, po interface i oferowaną pojemność dysków. iPod classic wykonany jest w całości z aluminium. Zmieniono wygląd ekranu odtwarzacza oraz dodano nowy, znany z iPhone sposób przeglądania zasobów odtwarzacza - cower flow, płynną animację prezentującą okładki albumów. By pomieścić rozrastające się zbiory multimediów, wymieniono dyski. Obecnie najtańszy, kosztujący $249 model otrzymał dysk o pojemności 80GB. Za 100 dolarów więcej kupimy iPoda z 2x większym dyskiem. iPod classic o pojemności 160GB (!!!) kosztuje $349. iPod classic jako nośnika danych używa miniaturowego dysku twardego o średnicy talerzy 1.8 cala.

Obraz
© zobacz galerię

iPod nano, w zupełnie zmienionej formie. Krótszy, ale za to szerszy. Z większym ekranem i możliwością odtwarzania filmów. Nano nadal jest najszczuplejszym przedstawicielem iPodów, ma jedynie 6.5mm grubości. Zmieniono mu również system nawigacji. Jest identyczny jak w iPodzie classic. Całość również wykonana jest z aluminium. Dostępne są dwa modele różniące się pojemnością - 8GB oraz 16GB.

Obraz
© zobacz galerię

iPod touch to sprzęt przeznaczony dla tych których oczarował dotykowy ekran i sposób sterowania użyty w iPhone. Ten model iPhone niewiele różni się od tego telefonu. Ma duży, wrażliwy na dotyk ekran, kartę WiFi, możliwość surfowania w internecie za pomocą przeglądarki Safari. Jedyne co go odróżnia od iPhone to brak telefonu GSM. Wraz z premierą iPoda touch, Apple uruchomiło nową usługę w sklepie internetowym iTunes Store. Dzięki niej możliwe będzie pobieranie zakupionych plików bezpośrednio do iPoda, bez pośrednictwa komputera. By dostać się do zasobów iTunes WiFi Music Store wystarczy być w zasięgu sieci bezprzewodowej.

Obraz
© zobacz galerię

Ostatnią niespodzianką od Apple jest... przedświąteczna obniżka ceny iPhone’a. Teraz mamy do wyboru tylko jeden model z 8GB pamięci. Jednak nie kosztuje on $599. Cena spadła do $399.
Ostatnie egzemplarze iPhone 4GB na wyprzedaży w sklepie internetowym Apple sprzedawane są w cenie $299. do wyczerpania zapasów
[

Obraz

]( http://zakupy.wp.pl/recid,183874,title,Apple-iPod-classic-80GB-Silver-,produkt.html )

[k-o]

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)