iPhone 7: w Chinach już można kupić! Podróbkę...

iPhone 7: w Chinach już można kupić! Podróbkę...
Źródło zdjęć: © chip.pl

26.06.2016 12:57, aktual.: 26.06.2016 14:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Są takie powiedzenia, jak "wyjść przed szereg" czy "wyskoczyć przed orkiestrę". Ale i tak nie oddają one w pełni tego, co zrobili Chińczycy, kopiując produkt, który jeszcze tak naprawdę nie istnieje.

Jak w ogóle nazwać zabieg podrabiania przedmiotów, które dopiero ukażą się w przyszłości? Klonowanie futurystyczne? Kopiowanie prewencyjne? Jak by nie było, wymaga to sporej dawki bezczelności i pewności siebie u "kopistów", ale tych cech nigdy niektórym chińskim wytwórcom nie brakowało.

Teraz też nie sposób odmówić im odwagi: na chińskim rynku pojawiają się już bowiem podróbki iPhone'a 7, którego premiery spodziewamy się dopiero niebawem. Chodzi przy tym dokładniej o wersję 7 Plus, z podwójnym modułem aparatu fotograficznego. A zatem na "klonie" taki właśnie moduł istnieje, podobnie oczywiście jako logo "nadgryzionego jabłka". Można też na nim zaobserwować nowe umiejscowienie przerw w metalowej bryle korpusu potrzebnych do funkcjonowania anten - na górnej i na dolnej krawędzi korpusu.

Co się zatem nie zgadza? Na pierwszy rzut oka (bo oficjalnie nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądał iPhone 7) tylko drobiazg - napis - Designed in Taiwan Made in China". Tego na oryginalnym urządzeniu firmy Apple nie znajdziemy na pewno.

Na razie nie wiadomo nic więcej na temat ceny ani parametrów technicznych "chińskiego iPhone'a 7".

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Opera pokazała, że testy Microsoftu nie były uczciwe

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)