iPhone 6s - duża dawka informacji

iPhone 6s - duża dawka informacji

iPhone 6s - duża dawka informacji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.08.2015 13:09, aktualizacja: 21.06.2016 12:47

Wielu użytkowników smartfonów z logo nadgryzionego jabłuszka na obudowie wymienia swój telefon co drugą generację. Ale tym razem cierpliwe czekanie na model iPhone 7 może zaboleć wyjątkowo mocno. Usprawniona "szóstka" zapowiada się naprawdę dobrze.

Jeśli należałoby wskazać kogoś odpowiedzialnego za ten trend do kupowania iPhone'ów co dwie generacje (np. iPhone 4, potem dopiero iPhone 5, iPhone 6 lub też iPhone 4s, 5s, 6s...), to zapewne byłaby to sama firma Apple. Wykorzystywany przez nią system nazewnictwa nowych telefonów sugeruje bowiem, że między modelami 4 i 4s, 5 i 5s czy – być może – 6 i 6s nie ma aż tak wielkiej różnicy. Ale to nie do końca prawda.

Spory powód do rozmyślań będą mieli obecni użytkownicy iPhone'a 6, gdy dowiedzą się o nowych możliwościach wniesionych przez model 6s. Tym bardziej, że są to informacje wprawdzie nadal nieoficjalne, ale po raz pierwszy potwierdzone w wiarygodnym źródle, jakim jest wysoko postawiony urzędnik China Telecom.

Dzięki niemu wiemy już prawie na pewno, że:

iPhone 6s oraz iPhone 6s Plus będą miały premierę na rynku chińskim między 18 a 25 września. To jeszcze nie jest konkretna data, ale już prawie, prawie.
• Ekrany nowych smartfonów firmy Apple obsługiwać będą technologię Force Touch, czyli różnicowanie działań smartfona w zależności od sposobu dotykania ekranu. Pytanie na marginesie: ciekawe zatem, która firma pokaże pierwszy na świecie smartfon z tą technologią? W kolejce, oprócz Apple'a, czeka chociażby także Huawei.
• Pamięć RAM zostanie podwojona – z 1 GB do 2 GB.
• Pojawi się lepszy moduł aparatu fotograficznego, prawdopodobnie z matrycą o rozdzielczości 12 mln pikseli. Tak czy siak, będzie to nowsza konstrukcja, gwarantująca lepszą jakość zdjęć i filmów oraz... brak tego typu wpadek.
• Oba nowe modele wykorzystywać będą najnowszy chipset A9.

Oczywiście nie są to jeszcze wszystkie informacje, jakich jesteśmy ciekawi w przypadku nowych smartfonów firmy Apple, ale już po nich widać, że różnica między modelami z generacji 6 a modelami z generacji 6s, będzie wyraźna: lepszy ekran i wygodniejsza obsługa (Force Touch), szybsze działanie (RAM), lepszy aparat. Obecni właściciele (jeszcze) najnowszych iPhone'ów będą się mieli nad czym zastanawiać...

Zobacz także: HTC One M9 w naszych rękach

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Jak dostać się na twoje konto bankowe?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)