iPhone 6 ma powolny start na Allegro

iPhone 6 ma powolny start na Allegro
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.10.2014 08:02, aktual.: 22.10.2014 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ciągu pierwszego miesiąca sprzedaży, obrót szóstą generacją iPhone'a na Allegro wyniósł 3,5 mln zł. Sprzedaż nowego iPhone'a kształtuje się na niezłym poziomie, ale liderami rynku wciąż pozostają starsze modele serii czwartej i piątej. Monitorujący handel na Allegro serwis TradeWatch.pl przygotował w tej sprawie szczegółowy raport.

Od 16 września 2014 r. do 15 października 2014 r. obrót nowymi smartfonami Apple wyniósł ponad 8,5 mln zł, a sprzedano ich 4 278 sztuk. Allegrowicze najczęściej kupowali iPhone 5s, stanowiący 33,1 proc. wszystkich modeli, zaś na drugim miejscu znalazł się iPhone 4s z 18,7 proc. udziałem. iPhone 6 zajął dopiero trzecie miejsce, a iPhone 6 Plus jest zaledwie na siódmej pozycji.

Jak sprzedaje się iPhone 6? Może zaskakiwać, że najnowsze dziecko Appla jest dopiero na trzeciej pozycji. Sprzedano 766 telefonów tego modelu o łącznej wartości ok. 2,7 mln zł. Niestety, ceny przekraczające 3,5 tys. zł lub nawet 4 tys. zł są wciąż zbyt wysokie dla kupujących. W połowie września średnia cena iPhone 6 sięgała ok 3,9 tys. zł, natomiast już miesiąc później spadła do ok. 3,3 tys. zł. Można więc zakładać, iż w najbliższym czasie - wraz ze spadkiem cen - wzrośnie sprzedaż szóstki.

Wersja Plus wypada dużo słabiej. Tylko 18. sprzedane sztuki za kwotę ok. 777 tys. zł. To oznacza, że zaledwie co piąty iPhone 6 sprzedaje się w wersji Plus. Niewątpliwie jednym z powodów jest jego wyższa cena (ponad 4,2 tys. zł). Ale klienci obawiają się także skłonności do wyginania się większego iPhone'a. Ostatnio sprawa odbiła się szerokim echem w internecie.

Obraz
© (fot. Tradewatch.pl)

Jaki był udział w sprzedaży poszczególnych wariantów pamięci ? Nowy iPhone występuje w trzech wersjach: 16 GB, 64 GB oraz 128 GB. W przypadku iPhone 6 najczęściej wybierany był model z 16 GB, natomiast wersja Plus najpopularniejsza była z pamięcią 64 GB.

Z danych z serwisu TradeWatch wynika, że lider zestawienia sprzedał łącznie 265 nowych telefonów firmy Apple (wszystkie modele) na łączną kwotę ponad 420 tys. zł. Tym samym osiągnął prawie 5 proc. udział w sprzedaży nowych iPhone'ów. Sprzedawca na drugim miejscu uzyskał podobny obrót (ponad 400 tys. zł). Natomiast kolejni gracze wyraźnie odstają od liderów - sklep, który uplasował się na trzeciej pozycji, sprzedał telefony za ok 273 tys. zł.

Kiedy i jak kupujemy iPhone'y? Najwięcej telefonów Apple sprzedaje się w porze południowej (w godzinach 11-13), zwłaszcza we wtorki, środy i piątki. Zdecydowana większość sprzedawana jest poprzez oferty KupTeraz od sprzedawców z kontami firmowymi.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: iPhone 6 ma powolny start na Allegro

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)