iPhone 3G: premiera w piątek, a kolejki już się tworzą

iPhone 3G: premiera w piątek, a kolejki już się tworzą
Źródło zdjęć: © Apple

09.07.2008 15:01, aktual.: 07.08.2008 09:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

11 lipca nastąpi oficjalna premiera iPhone'a. W Japonii pierwszym operatorem telekomunikacyjnym, w którego ofercie znajdzie się telefon Apple, będzie Softbank - przed salonami firmy już ustawiają się kolejki chętnych do nabycia urządzenia.

iPhone drugiej generacji, po wyposażeniu go w obsługę systemu WCDMA ( Wideband Code Division Multiple Access ) mógł trafić wreszcie na rynek japoński. Pierwsze urządzenia, wprowadzone do sprzedaży w 200. r., były pozbawione tej funkcjonalności, co uniemożliwiało korzystanie z nich w Kraju Kwitnącej Wiśni ( system telefonii komórkowej WCDMA jest tam szeroko wykorzystywany ).

Obraz

Grupka osób koczujących przed salonem Softbank ( trzeciego co do wielkości operatora japońskiego ) w tokijskiej dzielnicy Harajuku zebrała się już we wtorek, 8 lipca. Jej liczebność nie była imponująca - ok. 20 osób. Formalna kolejka została sformowana dopiero wieczorem, a o kolejności decydowało losowanie. Pierwsza osoba na liście to Hiroyuki Sano, 24-latek z odległego od Tokio o ponad 360 km miasta Nagoja, który do japońskiej stolicy przybył specjalnie po iPhone we wtorek rano. W przeddzień premiery urządzenia będzie obchodził 25 urodziny, wobec czego telefon Apple będzie dla niego wymarzonym prezentem.

Dla większości oczekujących iPhone będzie drugą komórką.

iPhone 3G oficjalnie zadebiutuje w piątek w 22 krajach na całym świecie. Pierwsza generacja urządzeń trafiła do sprzedaży w USA 29 czerwca 2007 r., a pod koniec roku również w niektórych krajach Europy. Najnowsza odsłona telefonu do końca bieżącego roku ma zostać udostępniona abonentom telefonii komórkowej w 70 państwach - w tym także w Polsce, w ofercie Orange.

iPhone 3G w porównaniu z poprzednikiem stał się nieznacznie cieńszy i cięższy. Urządzenie oferuje dłuższy czas rozmów i czuwania ( 8-10 godzin rozmów w sieci 2G, 5 godzin rozmów w sieci 3G, 7 godzin oglądania plików wideo, 24 godzin odtwarzania muzyki i nawet 300 godzin czuwania ). Najważniejszą zmianą w stosunku do "starego" iPhone'a jest jednak pełna obsługa sieci GSM trzeciej generacji. Transmisja danych w standardzie HSDPA będzie odbywała się z prędkością znacznie wyższą niż pozwalała na to pierwsza wersja telefonu Apple.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)