Internetowy kurs prawa jazdy

Internetowy kurs prawa jazdy

05.01.2009 10:00, aktual.: 05.01.2009 10:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z najnowszymi planami Ministerstwa Infrastruktury już wkrótce osoby przystępujące do egzaminu na prawo jazdy będą mogły odbyć kurs teoretyczny za pośrednictwem Internetu. Aby tak się stało, przygotowany przez resort projekt ustawy o kierujących pojazdami, zawierający to rozwiązanie, musi zostać przyjęty przez sejm.

Na stronie Ministerstwa Infrastruktury znalazły się informacje o tym, że najnowszy projekt ustawy o kierujących pojazdami zakłada "możliwość przeprowadzenia wykładów z zagadnień teoretycznych w formie nauczania na odległość z wykorzystaniem technik komputerowych i Internetu".

Obecnie każdy przystępujący do egzaminu na prawo jazdy musi odbyć kurs złożony z 30 godzin zajęć teoretycznych i 30 godzin praktyki, czyli jazdy po placu manewrowym i po mieście w towarzystwie instruktora. O ile na jazdę można umawiać się indywidualnie, to nauczanie teorii odbywa się w kilku- lub kilkunastoosobowych grupach według zaplanowanego przez wykładowcę grafiku. To zaś może kolidować z innymi obowiązkami kursanta.

"Szkolenie e-learningowe mogłoby być prowadzone wyłącznie przez ośrodki szkolenia kierowców posiadające odpowiednie poświadczenie potwierdzające spełnianie dodatkowych wymagań" - czytamy w serwisie Ministerstwa. Po zakończeniu intenetowego szkolenia kursant musiałby zjawić się w szkole jazdy po to, aby zdać wewnętrzny egzamin teoretyczny, uprawniający do odbycia kursu praktycznego.

Projekt ustawy zawierający wspomniane propozycje trafił już do Rządowego Centrum Legislacji, gdzie zostanie rozpatrzony. Po przyjęciu przez Sejm mają zostać opracowane dalsze szczegóły dotyczące e-learningu dla przyszłych kierowców.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także