Internet Explorer lepszy dzięki Google

Internet Explorer lepszy dzięki Google
Źródło zdjęć: © Google

23.09.2009 15:30, aktual.: 01.03.2022 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Google wydała wtyczkę do przeglądarki, tyle że nie swojej - Chrome - ale konkurencyjnej - Internet Explorer. Google Chrome Frame wyposaża aplikację Microsoftu w silniki WebKit i V8 (szybsza obsługa skryptów JavaScript), wsparcie standardów HTML5 i CSS3. Wtyczka przeznaczona jest dla Internet Explorera w wersji 6, 7 i 8

Firma Google wydała wtyczkę do przeglądarki, tyle że nie swojej - Chrome - ale konkurencyjnej - Internet Explorer. Google Chrome Frame wyposaża aplikację Microsoftu w silniki WebKit i V8 (szybsza obsługa skryptów JavaScript ), wsparcie standardów HTML5 i CSS3. Wtyczka przeznaczona jest dla Internet Explorera w wersji 6, 7 i 8.

To nieoczekiwane posunięcie ze strony Google najwyraźniej spowodowane jest zniecierpliwieniem wobec opieszałości Microsoftu w zakresie implementacji najnowszych standardów sieciowych. "Deweloperzy [aplikacji internetowych - red.] nie mogą sobie pozwolić na ignorowanie IE - większość osób korzysta z jakiejś jego wersji - więc kończy się na tym, że spędzają mnóstwo czasu tworząc rozwiązania prowizoryczne lub ograniczają funkcjonalność swoich programów" - czytamy w blogu Chromium - http://blog.chromium.org/2009/09/introducing-google-chrome-frame.html.

Liczne testy wykazują, że spośród liczących się na rynku przeglądarek internetowych to właśnie Google Chrome jest najszybsza. Dzięki wtyczce Chrome Frame aplikacja Microsoftu także powinna zyskać na wydajności działania.

W momencie, gdy webmaster doda w nagłówku tworzonej przez siebie strony tag o następującej treści:

Jeśli użytkownik korzystający z Internet Explorera zainstalował Chrome Frame - http://code.google.com/intl/pl/chrome/chromeframe/, wtyczka rozpozna obecność tego tagu i przełączy przeglądarkę w tryb korzystania z silnika WebKit.

Warto wspomnieć, że internauci pracujący z IE, ale chcący korzystać np. z nowej usługi Google - Wave - będą wręcz proszeni o zainstalowanie wtyczki.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)