Internet Explorer 8 coraz bliżej

Internet Explorer 8 coraz bliżej

Internet Explorer 8 coraz bliżej
Źródło zdjęć: © Microsoft
13.06.2008 12:00, aktualizacja: 13.06.2008 12:56

Microsoft nie mógł nie zauważyć, że w ostatnich dniach mówi się głównie o "alternatywnych" przeglądarkach - udostępnionej właśnie Operze 9.5 oraz szykującym się do premiery wydania 3.0 Firefoksie. Firma z Redmond postanowiła najwyraźniej przypomnieć użytkownikom o swoim produkcie - przedstawiciele Microsoftu podali właśnie kilka nowych informacji na temat Internet Explorera 8.

Firma zapowiedziała, że przygotowuje już kolejną wersję beta ( numer 2 ) IE8 - ma ona zostać udostępniona użytkownikom w sierpniu. Znajdzie się w niej kilka nowych funkcji i narzędzi, których głównym zadaniem będzie usprawnienie procesu wdrażania nowej przeglądarki w firmach, które często korzystają z korporacyjnych narzędzi współpracujących z przeglądarką Microsoftu.

Wraz z betą pojawi się m.in. nowa wersja aplikacji IE Application Compatibility Toolkit ( ACT ) oraz IE Administration Kit ( IEAK ), które pozwalają na sprawdzenie zgodności nowej przeglądarki z firmowymi rozwiązaniami oraz zarządzanie przeglądarką ( modyfikowanie ustawień, uaktualnianie ).

Jane Maliouta i James Pratt, odpowiedzialni w Microsofcie za rozwój IE, tłumaczą, że koncern chce w ten sposób odpowiedzieć na prośby użytkowników, którzy domagali się uproszczenia procesu wdrażania IE oraz umożliwienia im łatwego dodania IE8 do płyty instalacyjnej z Vistą. To druga operacja ma, wedle deklaracji Microsoftu, zajmować maksymalnie 10-15 minut - to znaczące usprawnienie, jeśli weźmie się pod uwagę, że osoba, które obecnie chce dodać IE7 do płyty instalacyjnej z Windows XP, musi na to zarezerwować do dwóch godzin.

Przypomnijmy: wczoraj nową wersję swojej przeglądarki udostępniła Opera Software ( wydanie 9.5 ) - http://www.pcworld.pl/news/155127/opera.9.50...szybciej..bezpieczniej..wygodniej.html, zaś za kilka dni - 17 czerwca - gotowy ma być Firefox 3.0 - http://www.pcworld.pl/news/155110/firefox.3...znamy.date.premiery.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)