Trwa ładowanie...
d48idje
CHIP

Intelligent Blinker: Kierunkowskaz w bransoletce dla rowerzystów

Sygnalizowanie skrętu poprzez wyciągnięcie ręki bywa słabo widoczne w trudnych warunkach atmosferycznych lub po zmroku. Dlatego grupa naukowców ze szwajcarskiego instytutu EPFL opracowała projekt inteligentnego migacza dla cyklistów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Intelligent Blinker: Kierunkowskaz w bransoletce dla rowerzystów
(chip.pl)
d48idje

Pomysł jest prosty, ale efektowny. Urządzenie składa się z zestawu dwóch bransoletek, wyposażonych w diody LED. Dzięki akcelerometrowi i magnetometrowi Blinker wykrywa zmiany w orientacji bransoletki. Gdy nasze dłonie spoczywają na kierownicy, nic się nie dzieje, jednak gdy wyciągniemy rękę sygnalizując skręt w daną stronę, bransoletka zacznie mrugać światłami niczym kierunkowskaz.

Dodatkową zaletą urządzenia jest panel słoneczny, dzięki któremu Blinker ładuje się sam za dnia. Oczywiście nie zabrakło także tradycyjnego gniazdka USB. Niestety w swojej obecnej formie Blinker jest zbyt duży, by okazał się wygodny w użytkowaniu. Naukowcy pracują nad taką jego miniaturyzacją, by tarcza z panelem słonecznym była wielkości zegarka. Mogą się też pojawić dodatkowe sensory i funkcje.

Co ciekawe na podobny pomysł wpadł już ktoś inny. Useeme potrzebowało 25 tys. euro, by wejść do sprzedaży, jednak zbiórka na portalu Indiegogo zakończyła się fiaskiem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Konopie mogą okazać się lepsze niż grafen

d48idje

Podziel się opinią

Share
d48idje
d48idje
Więcej tematów