Intel dla kobiet - inteligentna bransoletka MICA

Intel dla kobiet - inteligentna bransoletka MICA
Źródło zdjęć: © Telepolis

09.09.2014 12:49, aktual.: 18.09.2014 09:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na zbliżającym się pokazie mody Opening Ceremony Spring/Summer 2015, Opening Ceremony i Intel Corporation zaprezentują inteligentną bransoletkę, będącą wynikiem współpracy obydwu firm. Zaprojektowana przez projektantów mody i inżynierów Intela bransoletka MICA to inteligentny element kobiecego stroju oferujący funkcje komunikacyjne.

Firmy Opening Ceremony i Intel podczas styczniowych targów CES 2014, na konferencji prasowej ogłosiły plan stworzenia stylowej damskiej bransoletki. Za ostateczny styl urządzenia byli odpowiedzialni projektanci Humberto Leon i Carol Lim z Opening Ceremony, natomiast wzornictwem przemysłowym i technologicznymi aspektami MICA zajęli się specjaliści z firmy Intel.

MICA umożliwia kobietom pozostawanie w ciągłym kontakcie m.in. dzięki wiadomościom SMS, powiadomieniom o ważnych spotkaniach czy datach, które mogą być odczytywane bezpośrednio z pozycji nadgarstka.

Obudowa łączy elementy kamieni szlachetnych i eleganckiej skóry węża, kryjąc w sobie zaawansowane możliwości komunikacyjne i możliwość bezprzewodowego ładowania akumulatora. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach - czarnej z perłami z Chin i kamieniami lapis z Madagaskaru i białej z tygrysim okiem z Afryki Południowej i rosyjskim obsydianem.

Bransoletka MICA będzie dostępna w wybranych salonach Barneys i Opening Ceremony jeszcze w 201. roku. Dodatkowe informacje o MICA oraz pełna specyfikacja techniczna zostaną ogłoszone wkrótce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)