Instagram pozwala wstawić 10 zdjęć do jednego posta

Instagram pozwala wstawić 10 zdjęć do jednego posta

Instagram pozwala wstawić 10 zdjęć do jednego posta
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
24.02.2017 09:17, aktualizacja: 24.02.2017 10:42

Najnowsza aktualizacja aplikacji Instagram przyniosła sporą zmianę – w jednym poście można teraz wstawić nawet dziesięć zdjęć.

Instagram pod rządami Facebooka, który jest właścicielem największego serwisu fotograficznego świata (około 600 mln aktywnych uzytkowników), zmienia się nie do poznania. Aplikacja zaczynała od kwadratowych fotografii z możliwością nałożenia na nie kilku filtrów, by teraz prócz fotografii panoramicznych czy filmów, można było dodawać kilka zdjęć do jednego postu. W ten sposób możemy tworzyć tematyczne galerie do 10 zdjęć bądź krótkich filmów.

Obraz
© Instagram.com
Obraz
© Instagram.com

Według deweloperów Instagrama funkcja dodawania większej liczby fotografii była wyczekiwana przez wielu użytkowników. Jest ona bardzo podobna do Instagram Stories z jedną różnicą. Oglądanie pojedynczego zdjęcia nie jest ograniczone czasowo. Następna fotografia ładuje się dopiero wtedy, gdy użytkownik przesunie ją palcem w lewo.

Skąd wiemy, kiedy post składa się z więcej niż jednego zdjęcia? Pod takim postem pojawiają się bowiem szare kropki, zaś niebieska informuje nas na której fotografii z kolekcji jesteśmy. Niestety jeśli chcemy skomentować bądź polubić jedno ze zdjęć, Instagram nie daje nam takie możliwości. Zarówno komentarze, jak i polubienia dotyczą całej galerii.

Nowa wersja Instagrama pojawiła się zarówno na urządzenia z iOS oraz z Androidem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)