Ile urządzeń jest w stanie zastąpić smartfon? Możesz się zdziwić

Ile urządzeń jest w stanie zastąpić smartfon? Możesz się zdziwić
26.09.2016 16:59
1 / 9
Ile urządzeń jest w stanie zastąpić smartfon? Możesz się zdziwić

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaką technologią na co dzień dysponujemy. Jeden smartfon pozwala zastąpić wiele innych sprzętów, bez których dawniej nie wyobrażaliśmy sobie życia. Tyle że kiedyś musieliśmy wybierać, który z nich zabrać ze sobą w podróż albo do pracy. Dziś mamy wszystko w jednym miejscu.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaką technologią na co dzień dysponujemy. Jeden smartfon pozwala zastąpić wiele innych sprzętów, bez których dawniej nie wyobrażaliśmy sobie życia. Tyle że kiedyś musieliśmy wybierać, który z nich zabrać ze sobą w podróż albo do pracy. Dziś mamy wszystko w jednym miejscu.

Aparat fotograficzny

2 / 9
323935203116984745

Korzystanie z wbudowanych w smartfon aparatów to nie tylko wygoda - w końcu nie musimy mieć przy sobie dodatkowego, często bardzo ciężkiego sprzętu. Robiąc zdjęcia smartfonem nie tracimy na jakości, ba, mamy do czynienia z naprawdę profesjonalnie wykonanymi fotkami. W Samsungu Galaxy S7 iSamsungu Galaxy S7 Edge znajdziemy aparat 12-Mpix, zapewniający wysoką jakość dzięki powiększonym pikselom. Także nocą! Dodajmy do tego możliwość cykania fotek w ruchu (tryb motion photo przechwytuje trzy sekundy rozgrywające się przed zrobieniem zdjęcia, z których potem można wybrać najlepsze kadry).

Lampa

3 / 9
323935203117115817

Chcesz zrobić selfie, ale światło jest kiepskie? Żaden problem. Za sprawą opcji selfie flesz twarz będzie bardzo dobrze oświetlona. Przednia lampa błyskowa wykorzystuje cały wyświetlacz sAMOLED, odpowiednio rozpraszając światło. Z kolei w funkcji Spotlight reflektor może doświetlić wybrane fragmenty twarzy z różną intensywnością.

Kalendarz

4 / 9
323935203117246889

Terminy spotkań, plany wakacyjne, urodziny znajomych - to wszystko możemy mieć w smartfonie, nie musimy zapisywać w tradycyjnych papierowych kalendarzach czy notatnikach. Wyświetlanie daty, godziny czy całego kalendarza w Samsungu Galaxy S7 i Samsungu Galaxy S7 Edge jest jeszcze wygodniejsze dzięki funkcji Always On Display. Wspomniane wcześniej informacje ciągle znajdują się na ekranie smartfona - na czarnym ekranie, nie zużywając przy tym baterii.

Kinowy ekran

5 / 9
323935203117377961

Oglądanie seriali czy filmów na mniejszym ekranie może wydawać się przydatne wyłącznie podczas podróży lub gdy nie jesteśmy w domu. Teraz jest inaczej. Samsung Galaxy S7 iSamsung Galaxy S7 Edge współpracują z goglami do wirtualnej rzeczywistości, Samsung Gear VR, a dzięki specjalnym aplikacjom możemy przenieść się do wirtualnego kina i oglądać obraz na gigantycznym ekranie. Siedząc na fotelu lub kanapie! To świetna alternatywa dla kina!

Przenośna konsola do gier

6 / 9
323935203117509033

Na smartfonach ukazuje się coraz więcej efektownie wyglądających gier. Znajdziemy nowości, ale również klasykę, w tym takie hity jak seria Baldur’s Gate czy GTA, które dobrze znane są pecetowcom. Smartfony Samsung Galaxy S7 i Samsung Galaxy S7 Edge pozwalają dostosować ustawienia graficzne gier - możemy postawić na wyższą jakość i cieszyć się efektowną grafiką lub nieco gorszą, by oszczędzić w ten sposób baterię. Dzięki wykorzystanej technologii Vulkan produkcje uruchamiane na Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge mają bardziej szczegółową oprawę graficzną i większą płynność, więc szybciej reagują na ruchy grającego. Za sprawą dodatkowych akcesoriów gra się tak samo wygodnie jak na konsoli czy komputerze! Dodajmy do tego gry w wirtualnej rzeczywistości na Samsungu Gear VR i otrzymamy pełnoprawną platformę do gier.

Portfel

7 / 9
323935203117640105

Nie trzeba nosić przy sobie portfela z gotówką czy kartami płatniczymi. Wiele polskich banków pozwala płacić za zakupy smartfonem. Wystarczy ściągnąć aplikację banku, by później przy kasie przykładać telefon do płatniczego terminala. Da się się w ten sposób dokonywać transakcji wszędzie tam, gdzie można płacić tradycyjną kartą. Transakcje za pomocą smartfona są tak samo bezpieczne. A nawet bardziej, wszak telefony blokowane są dodatkowymi zabezpieczeniami, takimi jak kody PIN czy nasz odcisk palca. Samsung Galaxy S7 i Samsung Galaxy S7 Edge posiadają czytnik linii papilarnych.

Odtwarzacz muzyczny

8 / 9
323935203117771177

Czasy discmanów czy walkmanów dawno przeminęły. Dziś możemy słuchać czego chcemy, gdziekolwiek jesteśmy. Wystarczy zgrać muzykę na pamięć telefonu (Samsung Galaxy S7 ma wbudowane 32 GB, a dzięki kartom microSD można powiększyć o dodatkowe 200 GB) lub pobrać muzyczne aplikacje.

Mapa i kompas

9 / 9
323935203117902249

Jadąc w nieznane miejsce, zawsze warto było mieć przy sobie mapę lub kompas. Teraz to niepotrzebne. O tym, gdzie się znajdujemy, dowiemy się, mając przy sobie smartfon z dostępem do internetu. Aplikacje pomogą wyszukać hotel, restauracje czy najciekawsze atrakcje. Nie musimy przygotowywać się do wyjazdu, można pójść na żywioł.

_ Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung _

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)