Ile komputerów ma Policja? Raczej za dużo

Ile komputerów ma Policja? Raczej za dużo
Źródło zdjęć: © policja

28.08.2009 18:00, aktual.: 31.08.2009 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polska policja ma łącznie 55 tys. komputerów, w tym: 28 tys. pecetów, 7496 laptopów oraz 19660 stanowisk dostępowych. Okazuje, że w naszym kraju na dwóch funkcjonariuszy przypada jeden komputer - to więcej niż np. w Niemczech. Czy liczba komputerów w Policji powinna zostać ograniczona? Komendant główny Policji zlecił właśnie analizę w tej sprawie.

W polskiej policji znajduje się łącznie dokładnie 5574. komputerów, w tym 28590 komputerów PC, 7496 laptopów oraz 19660 stanowisk dostępowych.
Do powyższych statystyk dodać należy stosowane od kilku lat mobilne terminale przenośne - w sumie 1428. terminali mobilnych, w tym 2200 przewoźnych i 12081 noszonych. Urządzenia służą do szybszej weryfikacji danych osób zatrzymanych i w ten sposób znacznie usprawniają pracę funkcjonariuszy w terenie.
Polska policja, w świetle powyższych wyników oraz małej liczebności formacji, znajduje się w czołówce nasyconych tym sprzętem policji europejskich. Nasycenie komputerami wynosi średnio jedną platformę na 2 funkcjonariuszy i tym samym jest wyższe niż w chociażby w Niemczech czy wielu innych krajach europejskich. Pomimo tego często pojawiają się głosy, że sprzętu informatycznego jest wciąż zbyt mało.

Niejasna sytuacja sprawiła, że komendant główny Policji zlecił dziś analizę, która ma odpowiedzieć czy podział sprzętu na poszczególne jednostki został dokonany właściwie oraz czy w ostatnich latach nie zakupiono zbyt wielu urządzeń.

Wyniki poznamy wkrótce, o czym na pewno poinformujemy.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (123)