IKEA wprowadza nową linię produktów. UPPKOPPLA to coś szczególnie dla młodych

IKEA wprowadza nową linię produktów. UPPKOPPLA to coś szczególnie dla młodych

IKEA wprowadza nową linię produktów. UPPKOPPLA to coś szczególnie dla młodych
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Arkadiusz Stando
04.06.2019 19:43

IKEA to chyba ostatnie, co mogłoby kojarzyć się z gamingiem. A tymczasem szwedzki gigant poinformował o wejściu we współpracę z firmą Unyq. Celem jest UPPKOPPLA, czyli seria produktów gamingowych.

IKEA to szwedzki gigant znany na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza głównie łatwości w składaniu mebli i akcesoriów. Ale IKEA kojarzymy także z pomysłowością i bardzo praktycznymi rozwiązaniami. W połączeniu z firmą Unyq, która tworzy nawet produkty spersonalizowane, czyli dostosowane do potrzeb konkretnego klienta, to będzie murowany hit.

Nowy partner biznesowy IKEI zasłynął między innymi z projektowania i tworzenia produktów dla osób niepełnosprawnych. Za pomocą druku 3D powstają między innymi spersonalizowane protezy oraz opaski dla osób z różnymi schorzeniami.

Nowa linia IKEA - UPPKOPPLA już 2020 roku

Pierwsze prototypy UPPKOPPLA zostały już zaprezentowane podczas wspólnej konferencji obu firm. Pokazano także aplikację dedykowaną, stworzoną specjalnie dla IKEA. I uwaga, jej użyteczność nie ograniczy się tylko do zakupów.

Zobacz też wideo: "Karol Wojtyła: Totuus Tuus" - gra komputerowa o Janie Pawle II

Aplikacja będzie współpracować ze sprzętem linii UPPKOPPLA. Między innymi ze specjalnie dostosowaną biometryczną opaską na nadgarstek, która ma chronić ręce podczas korzystania z komputera. Aplikacja pomoże dostosować opaskę do kształtu i ułożenia naszych rąk.

Oprócz tego, wśród zaprezentowanych już produktów znajdują się przede wszystkim specjalne klawisze do klawiatury. Są pokryte chropowatą teksturą, co z pewnością ma zwiększyć komfort korzystania z nich.

"To prawda, nie widzieliśmy wcześniej pełnego potencjału tej grupy klientów i nie zwracaliśmy w tak wielkim stopniu, jak powinniśmy, uwagi na jej specyficzne zapotrzebowania. Wokół graczy narosło wiele mitów i nieporozumień. Tak naprawdę to wielka grupa ludzi w każdym wieku, a dla niektórych z nich granie jest nawet formą pełnowymiarowej pracy" – stwierdził Michael Nikolic, odpowiadający za dział kreatywny IKEA.

Produkty z serii UPPKOPPLA mają zostać wprowadzone do sprzedaży w 2020 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)