IKEA wprowadza nową linię produktów. UPPKOPPLA to coś szczególnie dla młodych

IKEA wprowadza nową linię produktów. UPPKOPPLA to coś szczególnie dla młodych04.06.2019 19:43
IKEA wprowadza nową linię produktów. UPPKOPPLA to coś szczególnie dla młodych
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

IKEA to chyba ostatnie, co mogłoby kojarzyć się z gamingiem. A tymczasem szwedzki gigant poinformował o wejściu we współpracę z firmą Unyq. Celem jest UPPKOPPLA, czyli seria produktów gamingowych.

IKEA to szwedzki gigant znany na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza głównie łatwości w składaniu mebli i akcesoriów. Ale IKEA kojarzymy także z pomysłowością i bardzo praktycznymi rozwiązaniami. W połączeniu z firmą Unyq, która tworzy nawet produkty spersonalizowane, czyli dostosowane do potrzeb konkretnego klienta, to będzie murowany hit.

Nowy partner biznesowy IKEI zasłynął między innymi z projektowania i tworzenia produktów dla osób niepełnosprawnych. Za pomocą druku 3D powstają między innymi spersonalizowane protezy oraz opaski dla osób z różnymi schorzeniami.

Nowa linia IKEA - UPPKOPPLA już 2020 roku

Pierwsze prototypy UPPKOPPLA zostały już zaprezentowane podczas wspólnej konferencji obu firm. Pokazano także aplikację dedykowaną, stworzoną specjalnie dla IKEA. I uwaga, jej użyteczność nie ograniczy się tylko do zakupów.

Zobacz też wideo: "Karol Wojtyła: Totuus Tuus" - gra komputerowa o Janie Pawle II

Aplikacja będzie współpracować ze sprzętem linii UPPKOPPLA. Między innymi ze specjalnie dostosowaną biometryczną opaską na nadgarstek, która ma chronić ręce podczas korzystania z komputera. Aplikacja pomoże dostosować opaskę do kształtu i ułożenia naszych rąk.

Oprócz tego, wśród zaprezentowanych już produktów znajdują się przede wszystkim specjalne klawisze do klawiatury. Są pokryte chropowatą teksturą, co z pewnością ma zwiększyć komfort korzystania z nich.

"To prawda, nie widzieliśmy wcześniej pełnego potencjału tej grupy klientów i nie zwracaliśmy w tak wielkim stopniu, jak powinniśmy, uwagi na jej specyficzne zapotrzebowania. Wokół graczy narosło wiele mitów i nieporozumień. Tak naprawdę to wielka grupa ludzi w każdym wieku, a dla niektórych z nich granie jest nawet formą pełnowymiarowej pracy" – stwierdził Michael Nikolic, odpowiadający za dział kreatywny IKEA.

Produkty z serii UPPKOPPLA mają zostać wprowadzone do sprzedaży w 2020 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)