Igrzyska w Rio 2016: Relacje w wirtualnej rzeczywistości - płatne, dla wybranych i nie na żywo

Strona głównaIgrzyska w Rio 2016: Relacje w wirtualnej rzeczywistości - płatne, dla wybranych i nie na żywo
04.07.2016 07:00
Igrzyska w Rio 2016: Relacje w wirtualnej rzeczywistości - płatne, dla wybranych i nie na żywo
Źródło zdjęć: © Wilkinson Eyre

Tegoroczna Olimpiada w Rio de Janeiro będzie niezwykła także z tego powodu, że zmagania sportowców rejestrowane będą w postaci materiału 360 stopni. Dostęp do niego będzie jednak zastrzeżony dla posiadaczy Samsung Gear VR. Nie będzie też transmisji na żywo.

Telewizja NBC, która jest odpowiedzialna za rejestrowanie wydarzeń na Rio 2016, zdecydowała się na dość kontrowersyjny ruch: zamierza udostępniać nagrywane przez siebie materiały VR 360 stopni poprzez TV Everywhere wyłącznie użytkownikom gogli Samsung Gear VR. Na dodatek będzie to udostępnianie płatne.

NBC obiecuje, że będzie to co najmniej 85 godzin materiałów VR, obejmujących między innymi ceremonie otwarcia i zakończenia, mecze koszykówki mężczyzn, gimnastykę artystyczną, siatkówkę plażową, skoki do wody, boks, szermierkę oraz najciekawsze momenty z innych dyscyplin sportowych.

Jeśli chcielibyście zobaczyć igrzyska "od środka", dzięki materiałom VR i goglom nałożonym na głowę, ale nie macie ochoty kupować Samsunga Gear VR i płacić za materiały od NBC, to jedna rzecz może być pocieszająca - nie będą to materiały nadawane na żywo. Jeśli ktoś będzie chciał na bieżąco śledzić zmagania sportowców i przeżywać wszystko na świeżo, jedynym wyjściem pozostaje oglądanie materiału telewizyjnego w tradycyjnej formie.

Zobacz także: Czy warto zarejestrować kartę SIM?

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowa linia telewizorów OLED 4K HDR od LG już w Polsce

Zobacz także: Czy warto zarejestrować kartę SIM?

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)