Hyperloop połączy Bratysławę, Budapeszt i Wiedeń?

Hyperloop połączy Bratysławę, Budapeszt i Wiedeń?

Hyperloop połączy Bratysławę, Budapeszt i Wiedeń?
Źródło zdjęć: © Hyperlopp Transportation Technologies
11.03.2016 09:26, aktualizacja: 11.03.2016 10:57

Choć zabrzmi to niezwykle, jednak może się okazać, że w przypadku realizacji projektu Hyperloop, to nasza część świata znajdzie się w światowej awangardzie, a zaproponowany przez Elona Muska system transportowy zostanie zbudowany dosłownie za naszą miedzą.

Nad realizacją projektu Hyperloop pracuje obecnie kilka firm. Jedną z nich jest oczywiście SpaceX, ale firma Hyperloop Transportation Technologies (HTT), również może pochwalić się znacznymi postępami, wśród których wymienić można zabezpieczenie terenu i wykonawców dla własnego toru testowego, który ma powstać w Kalifornii. Teraz firma ma kolejny sukces -podpisała umowę z rządem Słowacji, na mocy której HTT ma ocenić możliwość budowy linii Hyperloop łączącej Bratysławę, Budapeszt i Wiedeń.

Trzy stolice nie są od siebie bardzo oddalone, ale według wstępnych szacunków, które przywołuje serwis Engadget, budowa linii Hyperloop pozwoliłaby na zmniejszenie czasu przejazdu z Bratysławy do Wiednia do ośmiu minut, podczas gdy trasę z Bratysławy do Budapesztu można byłoby pokonać w minut dziesięć. Samochodem taka podróż zabiera od dwóch do trzech godzin.

HTT ma ocenić techniczną możliwość budowy takiej linii (łącznie z wariantem połączenia Bratysławy z Koszycami) oraz zaproponować budżet. Budowa linii Hyperloop u naszych południowych sąsiadów nie jest więc jeszcze przesądzona, ale jest to, jak widać, jedna z wizji rozwoju transportu, które traktowane są tam poważnie.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Microsoft SQL Server trafi na Linuxa

jb

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (149)