Humble Bundle: polski "Observer" od Bloober Team w promocji

Humble Bundle: polski "Observer" od Bloober Team w promocji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

14.11.2018 09:12, aktual.: 14.11.2018 10:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowe Humble Bundle ucieszy fanów "Black Mirror" i... pesymistów. Tym razem paczka gier skupia się na dystopijnym klimacie. Wśród gier w promocji znajdziemy polską: "Observer" od Bloober Team.

Humble Bundle to cyfrowa paczka gier za niewielkie pieniądze. Oferta jest limitowana czasowo, a część pieniędzy przeznaczona zostaje na cele charytatywne. To od kupujących zależy, ile wpłacą, ale im większa suma, tym więcej gier się otrzyma. Z czego składa się najnowszy pakiet?

Nowe Humble Bundle dla fanów "Black Mirror"

Opcja "zapłać ile chcesz" - tak, mogą to być naprawdę drobniaki - da nam to dostęp do "Tokyo 42", "Distrust", "Beholder" i "Orwell: Keeping an Eye On You". Od czasu zapowiedzi intryguje mnie "Beholder". Akcja gry rozgrywa się w kamienicy, a naszym celem jest podsłuchiwanie mieszkańców i zdobywanie o nich informacji. Do tego niby komiksowa, ale mroczna oprawa graficzna, która tylko potęguje klimat niepokoju. Właściwie podobne jest do tego "Orwell: Keeping an Eye On You", tyle że tutaj do szpiegowania wykorzystuje się nowoczesne narzędzia. I niby w dobrym celu - ale czy zaglądanie do cudzych wiadomości można wytłumaczyć walką z terroryzmem? Jeżeli chcecie się nad takimi kwestiami rozwodzić, to wiecie, na co przeznaczyć złotówkę albo i więcej.

Przekraczając średnią wpłat, która w chwili pisania wiadomości wynosi 4,25 euro (niewiele ponad 18 zł), otrzymamy jeszcze "Orwell: Ignorance is Strength", "60 Seconds!" i "Rain World". Jeśli miałbym przy jednej grze się zatrzymać, to stawiam właśnie na tę ostatnią. Nie sugerujcie się grafiką. Może i jest w stylu lat 90., ale to małe dzieło sztuki. Mroczne, niepokojące, z całą masą dziwacznych stworów. Śledzę "Rain World" od czasów zapowiedzi, ale nie miałem jeszcze okazji zagrać. Humble Bundle pozwoli nadrobić zaległości.

Humble Bundle: "Observer" od Bloober Team gwiazdą paczki

Bloober Team stało się specjalistami od horrorów, za sprawą świetnego "Layers of Fear". Ich ostatnia produkcja jest jednak nieco inna. O "Observer" pisaliśmy m.in., gdy wymienialiśmy gry, w których przedstawiona jest wizja przyszłości naszego kraju. W "Observer" Polska pod koniec XXI wieku nie będzie przyjazną krainą. Jeżeli chcecie sami to zobaczyć, wystarczy zapłacić 13,32 euro, czyli niecałe 60 zł. Zgoda, w niedawnej promocji Steam na stulecie odzyskania niepodległości "Observer" kosztowało 53,99 zł, więc teraz jest drożej. Ale po pierwsze wyprzedaż już się skończyła, a po drugie - Humble Bundle dorzuca więcej gier.

I to naprawdę dobrych produkcji. Jako że wiele z nich dostępnych jest też na konsolę, żałuję, że taki pakiet nie pojawił się na PlayStation 4. A przecież Humble Bundle coraz częściej staje się także konsolową usługą i w końcu dostępną również dla Europejczyków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)