HTC rozbudowuje swoją kadrę menadżerską

HTC rozbudowuje swoją kadrę menadżerską

HTC rozbudowuje swoją kadrę menadżerską
30.07.2010 06:15, aktualizacja: 30.07.2010 09:08

HTC Corporation, firma projektująca smartfony o tajwańskich korzeniach, ogłosiła szereg awansów wśród kadry zarządzającej oraz stworzenie nowych funkcji, przygotowując strukturę firmy na przyszły wzrost.

_ Rynek smartfonów rozwija się dynamicznie, dlatego też musimy rozbudować kadrę menadżerską w HTC. _ - powiedział Peter Chou, CEO HTC Corporation. _ Dzisiejsza informacja jest nie tylko sygnałem o wzroście firmy, ale również odzwierciedla naszą wizję dostarczania unikalnych smartfonów ludziom na całym świecie. _

Ron Louks, który objął nowopowstałe stanowisko chief strategy oficer, będzie odpowiedzialny za podejmowanie nowych inicjatyw strategicznych, rozwój technologii i ścisłą współpracę z działem rozwoju. Przed dołączeniem do zespołu HTC, Ron Louks pracował w Sony Ericsson jako szef działu technologii.

Kouji Kodera, który objął nowopowstałe stanowisko chief product officer, będzie odpowiedzialny za planowanie i zarządzanie globalnym portfolio produktów. Jako wieloletni weteran w przemyśle produktów mobilnych, Kouji Kodera ma ogromne doświadczenie w budowaniu strategii produktowych. Przed dołączeniem do HTC pracował w Sony Ericsson jak szef działu produktów.

David Chen, który poprzednio piastował stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju produktów, awansował na stanowisko szefa działu inżynieryjnego. David Chen będzie w dalszym ciągu zajmował się tworzeniem i rozwojem produktów. David Chen, jako jedna z pierwszych osób zatrudnionych w firmie w 1997 roku, pełnił kluczową rolę w procesie jej rozwoju. Pod jego kierownictwem HTC stworzyło wiele unikalnych i innowacyjnych smartfonów.

Horace Luke, chief innovation officer i John Wang, chief marketing officer będą blisko współpracować z K.Koderą i D.Chenem w celu wzmocnienia oferty produktowej HTC na całym świecie.

Jason Mackenzie, piastujący uprzednio stanowisko wiceprezesa HTC North America, awansował na stanowisko prezesa HTC North America and Latin America. Jason Mackenzie, jako prezes, będzie w dalszym ciągu wdrażał strategie HTC w Ameryce Północnej i Łacińskiej. Jako jeden z pierwszych założycieli oddziału w Ameryce Północnej od 2005 r. przyczynił się do silnego wzrostu firmy.

Florian Seiche, pełniący uprzednio funkcje wiceprezesa HTC Europe, Middle East and Africa (EMEA) awansował na stanowisko prezesa HTC w regionie EMEA. Będąc jedną z osób rozpoczynających tworzenie działu HTC EMEA, od 2005, przyczynił się do wzrostu firmy i uczynieniu jej jednym z największych producentów smartfonów w regionie EMEA.

Firma HTC poinformowała również, że Jason Juang, pełniący w HTC funkcję senior executive vice president, zdecydował się na odejście z firmy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)