HP EliteBook 8460p LJ427AV - test

HP EliteBook 8460p LJ427AV - test

HP EliteBook 8460p LJ427AV - test
Źródło zdjęć: © chip.pl
18.10.2011 08:37, aktualizacja: 18.10.2011 08:59

HP Elitebook 8460p to bardzo solidny i bogato wyposażony notebook dla najbardziej wymagających użytkowników ze świata biznesu. Sprawdzi się jako mobilna i bezpieczna stacja robocza dzięki kompleksowym systemom zabezpieczeń (TPM, Secure Card, czujnik biometryczny) oraz bardzo długiemu działaniu na baterii. Przemyślana konstrukcja zapewnia funkcjonalność jaką rzadko można spotkać w konkurencyjnych modelach.

HP EliteBook 8460. to zmodernizowana „czternastka” skierowana do segmentu dużych i średnich firm. Obudowa komputera cechuje się eleganckim wyglądem oraz wytrzymałą konstrukcją wykonaną ze stopu aluminium, wykorzystywanego w przemyśle lotniczym. Na wyposażeniu testowanego notebooka znajdziemy 14-calowy, matowy ekran o rozdzielczości 1600x900 pikseli, nowoczesny procesor Intel Core i7-2620M, 8 GB pamięci DDR3, dysk SSD o pojemności 160GB, nagrywarkę DVD, zintegrowana grafikę Intel HD Graphics 3000 oraz modem 3G z modułem GPS.

Obraz
© Układ chłodzenia jest dość cichy i może tylko hałasować przy pełnym obciążeniu procesora. (fot. chip.pl)

EliteBook to seria rasowych notebooków dla wymagających użytkowników biznesowych. Poza solidnością konstrukcji wyróżniają się bogatym wyposażeniem oraz przemyślanymi rozwiązaniami zwiększającymi funkcjonalność i komfort użytkowania. Na uwagę zasługuje bardzo wygodna klawiatura wyspowa, duży i wygodny touchapd oraz trackpoint, bez którego wielu użytkowników notebooków nie może się obyć. Oczywistym wyposażeniem tego rodzaju komputera jest złącze dla stacji dokującej, co pozwala bardziej wygodnie pracować z notebookiem za biurkiem. Na uwagę zasługuje przemyślany sposób dostępu do wnętrza obudowy notebooka.

Obraz
© Spory ciężar jak na czternastkę. (fot. chip.pl)

Wystarczy zwolnić blokadę i jednym ruchem ręki możemy zsunąć panel, który otwiera cały spód. Dzięki temu nie tylko łatwo wyczyścimy komputer z kurzu, ale szybko i bezproblemowo będziemy mogli dokonać wymiany podzespołów takich jak pamięć RAM, dysk czy karty rozszerzeń PCI Express. Jednakże najbardziej ciekawym rozwiązaniem jest złącze dla dodatkowej baterii, która możemy podczepić do notebooka od spodu. Dzięki temu gdy zastosujemy dwie pojemne 9-komorowe baterie o łącznej pojemności 1800. mAh komputer może pracować nieprzerwanie aż przez 33 godziny! Pozwala to na pięć dni czyli cały roboczy tydzień oszczędnej pracy biurowej!

Obraz
© Ogólna wydajność jest bardzo wysoka dzięki szybkiemu dyskowi SSD. (fot. chip.pl)

Testowany model dostarczono z baterią zasadniczą o pojemności 900. mAh, która również zapewniła rekordowe czasy pracy. W trybie oszczędnej pracy (MobileMark Reader) komputer pracował na własny zasilaniu przez ponad szesnaście i pół godziny (995 minut), co mocno zdystansowało rywali i dotychczasowego lidera Lenovo ThinkPad W520 z czasem niespełna jedenaście i pół godziny (689 minut).

Obraz
© Nowy zintegrowany z procesorem układ graficzny zapewni obsługę typowych aplikacji biurowych oraz odtwarzanie multimediów. (fot. chip.pl)

Ogólna wydajność notebooka HP w testach prezentuje się bardzo dobrze, lecz ustępuje urządzeniom wyposażonym w czterordzeniowe procesory Intel Core i7 drugiej generacji i bardziej wydajne, zewnętrzne układy graficzne. Jednakże dzięki szybkiemu dyskowi SSD wynik w teście PCMark Vanatge jest wysoki i wynosi 1250. punktów, gdzie średnia dla testowanych notebooków wynosi ok 6000 punktów.

Obraz
© Prawie sześć i pół godziny odtwarzania filmu z DVD to rekordowy wynik. (fot. chip.pl)

Wydajność grafiki zintegrowanej z procesorem pozwoli na wykonywanie większości typowych zadań jakie wykonują tego typu urządzenia czyli obsługi aplikacji biurowych oraz odtwarzania multimediów, lecz do bardziej ambitnych zadań jak gry 3. czy profesjonalna obróbka grafiki i filmów może okazać się za słaba. W benchmarku 3DMark06 uzyskany wynik to 5026 punktów, a w nowszym 3DMark Vantage – 2002 punkty. Są to wyniki zbliżone do osiągów popularnego niedawno, zewnętrznego układu Nvidia GeForce 320M.

Obraz
© Ponad szesnaście i pół godziny pracy biurowej to również rekord, który dystansuje konkurencję. (fot. chip.pl)

Podsumowując HP Elitebook 8460. to bardzo solidny i bogato wyposażony notebook dla najbardziej wymagających użytkowników ze świata biznesu. Sprawdzi się jako mobilna i bezpieczna stacja robocza dzięki kompleksowym systemom zabezpieczeń (TPM, Secure Card, czujnik biometryczny) oraz bardzo długiemu działaniu na baterii. Przemyślana konstrukcja zapewnia funkcjonalność jaką rzadko można spotkać w konkurencyjnych modelach.

Karol Kulas

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Żeby dostać pracę w Google, stał się gwiazdą"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)