Gry w Linuksie bez problemu - tylko dziś CrossOver Mac, Games lub Linux za darmo!

Gry w Linuksie bez problemu - tylko dziś CrossOver Mac, Games lub Linux za darmo!

Gry w Linuksie bez problemu - tylko dziś CrossOver Mac, Games lub Linux za darmo!
Źródło zdjęć: © Wow
28.10.2008 11:30, aktualizacja: 28.10.2008 12:32

Firma CodeWeavers znana jest z pakietów oprogramowania CrossOver ( dawniej: CrossOver Office ) wykorzystujących WINE i pozwalających na wygodne uruchamianie aplikacji i gier Windows w systemach alternatywnych: Linuksie i Mac OS X. Jej szefowie postanowili, że przez jeden dzień - właśnie dziś, 28 października 2008 roku - będą udostępniać komercyjne oprogramowanie zupełnie za darmo. Akcja ruszyła o godzinie 6:00 czasu polskiego.

Firma CodeWeavers znana jest z pakietów oprogramowania CrossOver (dawniej: CrossOver Office) wykorzystujących WINE i pozwalających na wygodne uruchamianie aplikacji i gier Windows w systemach alternatywnych: Linuksie i Mac OS X. Jej szefowie postanowili, że przez jeden dzień - właśnie dziś, 28 października 2008 roku - będą udostępniać komercyjne oprogramowanie zupełnie za darmo. Akcja ruszyła o godzinie 6:00 czasu polskiego.

Pakiety CrossOver Mac, CrossOver Games, CrossOver Linux należą do rodziny CrossOver. Są to w rzeczywistości bardzo przyjazne dla użytkownika, zawierające szereg odpowiednio przetestowanych plików konfiguracyjnych wersje WINE.

Oprogramowanie nie jest darmowe - licencja na stanowisko kosztuje 39,95 dolarów (wersja Pro: 69,95 dolarów). Pozwala jednak na uruchamianie takich aplikacji i gier jak Microsoft Office, Lotus Notes, Team Fortess 2, CounterStrike, World of Warcraft czy Guild Wars w Mac OS X i Linuksie - oczywiście bez konieczności posiadania licencji na Windows i bez potrzeby dłubania w plikach konfiguracyjnych.

Pełna lista kompatybilnych, aktywnie wspieranych produktów dostępna jest na witrynie CodeWeavers.

Słowo się rzekło, będzie oprogramowanie

W lipcu bieżącego roku deweloperzy firmy CodeWeavers prosili prezydenta George Busha, by zajął się kwestią kulejącej gospodarki i, przede wszystkim, rosnącymi cenami paliwa. Obiecali wtedy, że będą rozdawać oprogramowanie za darmo, gdy tylko prezydentowi uda się osiągnąć którykolwiek z wyznaczonych celów:
-- średnia cena za galon benzyny spadnie do poziomu 2,79 dolara,
-- średnia cena za galon mleka spadnie do poziomu 3,5 dolara,
-- zatrudnienie w Stanach Zjednoczonych osiągnie poziom 138 002 001 pracowników (nie licząc rolników),
-- mediana wartości domów w Twin Cities (Minneapolis oraz Saint Paul) wzrośnie do 233 tysięcy dolarów,
-- uda się doprowadzić Osamę bin Ladena przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

Prezydent "spełnił" pierwszy z postulatów. "Spełnił" oczywiście w cudzysłowie, bo jest on po prostu świadkiem krachu amerykańskiej gospodarki. Tak czy siak, słowo się rzekło: właściciele CodeWeavers rozdają oprogramowanie za darmo. Przez cały dzień 28 października każdy użytkownik odwiedzający witrynę http://codeweavers.com, będzie miał możliwość otrzymania kodu, za pomocą którego uczyni wybraną aplikację z pakietu CrossOver pełną, nielimitowaną wersją. Do oprogramowania świadczona będzie pomoc techniczna, jak gdyby była to zakupiona w sklepie licencja.

Akcja potrwa przez 24 godziny.

Należy przy tym pamiętać, że strefa czasowa w Saint Paul - siedzibie CodeWeavers - jest przesunięta o 6 godzin wstecz w stosunku do czasu obowiązującego w Polsce. Akcja została uruchomiona o północy, czyli wystartowała o godzinie 6:00 czasu polskiego 28.10.2008. Jej zakończenie planowane jest na 5:59 czasu polskiego, ale już 29.10.

Szczegółowy opis, jak poradzić sobie z niedziałającą witryną - patrz niżej.

Nowe problemy, nowa inicjatywa, nowe cele

Przedstawiciele firmy nie próżnują. Skoro udało się spełnić pierwsze życzenie, usunięto je ze spisu, a dodano trzy inne, w tym jedno będące wariacją starego. Oto odświeżona lista próśb skierowanych do prezydenta Stanów Zjednoczonych:
-- wskaźniki giełdowe wracają do wysokich poziomów z 2008 roku,
-- średnia cena za galon mleka spada do poziomu 3,5 dolara,
-- mediana wartości domów w Twin Cities osiąga poziom z 1 stycznia 2008 roku,

-- w Stanach Zjednoczonych zostaje stworzone przynajmniej jedno miejsce pracy związane z usługami internetowymi ( ang. net job ),
-- Osama bin Laden zostaje doprowadzony przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

Dodatkowe informacje: "CODEWEAVERS' SOFTWARE FREE FOR DOWNLOAD THANKS TO GEORGE W. BUSH AND FALLING GAS PRICES - http://www.codeweavers.com/about/general/press/20081027/" ( w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)