Grafika Gigabyte GeForce GTX 670 z Windforce 2X

Grafika Gigabyte GeForce GTX 670 z Windforce 2X
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.07.2012 11:17, aktual.: 25.07.2012 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gigabyte pokazał najnowszą odsłonę karty graficznej bazującej na GPU GeForce GTX 670 – GV-N670WF2-2GD. Model ten wyposażony jest w efektywny system chłodzenia Gigabyte WindForce 2X z technologią „Triangle Cool”, składający się z dwóch wentylatorów o średnicy 100 mm.

Dodatkowe cechy najnowszego produktu Gigabyte to wsparcie dla standardów Microsoft DirectX 1. i PCI-Express 3.0 oraz technologii Nvidia 3D Vision Surround, 3D Vision, PhysX i 3-way SLI. GV-N670WF2-2GD w pełni wykorzystuje również zalety Nvidia GPU Boost, technologii umożliwiającej automatyczne podbijanie zegarów karty graficznej.

Chłodzenie Widnforce 2X z technologią Triangle Cool
Podstawą tego typu chłodzenia są dwa wentylatory o średnicy 10. mm, które zapewniają wysoki przepływ powietrza. Kolejnym elementem WindForce 2X są miedziane rurki cieplne, pozwalające na szybkie odprowadzanie ciepła z powierzchni karty graficznej. Całość umożliwia znaczne obniżenie temperatury rdzenia GPU oraz zauważalne zmniejszenie poziomu hałasu generowanego przez kartę graficzną.

Architektura SMX i technologia GPU Boost
Jednym rozwiązań obsługiwanych przez Gigabyte GV-N670WF2-2GD jest technologia Nvidia GPU Boost, która pozwala na dynamiczne podnoszenie zegarów karty podczas znacznego obciążenia podsystemu graficznego, np. w trakcie grania. Dodatkowym plusem jest zastosowanie nowej, zunifikowanej architektury SMX, która w porównaniu do starszych jednostek SM, pozwala na znaczny wzrost mocy obliczeniowej.

Wygładzanie FXAA/TXAA i synchronizacja Adaptive VSync
Kolejne elementy zastosowane w karcie to najnowsza technologia wygładzania krawędzi Nvidia FXAA/DXAA i funkcja dynamicznej synchronizacji pionowej Vertical Sync. Oprócz tego GV-N670WF2-2GD oferuje wsparcie dla technologii Nvidia 3. Vision Surround, która umożliwia generowanie obrazu 3D wyświetlanego na kilku monitorach jednocześnie. Ponadto, technologia PhysX odpowiada za kreowanie realistycznych efektów fizyki, a tryb SLI pozwala na połączenie do trzech układów graficznych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)