Gra, która wygląda jak MS Word

Gra, która wygląda jak MS Word

Gra, która wygląda jak MS Word
Źródło zdjęć: © IDG.pl
12.03.2010 13:00, aktualizacja: 12.03.2010 13:28

Jeśli nudzisz się w pracy, a nie chciałbyś sprawiać wrażenia, że się obijasz, powinieneś odwiedzić pewną stronę internetową...

Can't You See I'm Busy to strona oferująca zestaw prostych gier flashowych, przypominających wyglądem aplikacje biurowe. Np. Breakdown, choć z pozoru wygląda jak edytor tekstu Word, jest w istocie wariacją na tema Arkanoida - za pomocą paletki i piłeczki rozbijamy obiekty (w tym wypadku - wyrazy) i zdobywamy punkty. Paletką jest zaś... poziomy pasek przewijania

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Z kolei Leadership to nic innego jak Lunar Lander - tyle że pojazdem kosmicznym musimy nawigować tak, by nie rozbić go o linie wykresów statystycznych. Kolejna gra - Cost Cutter - wygląda jak okno Excela z wykresem, ale wykres to zmodyfikowany Tetris: zadaniem gracza jest klikanie w kolorowe elementy przesuwających się z lewa na prawo pionowych pasków, zanim te ostatnie dotrą do krawędzi "wykresu".

Poczucie humoru twórców strony sięga jeszcze dalej - umieścili oni na niej kalkulator, informujący o tym, jakie straty finansowe dla światowej gospodarki przynosi spędzanie czasu na witrynie.

Grę rozpoczynasz klikając przycisk "Start Working" (!). W razie niebezpieczeństwa (czytaj: pojawienia się szefa w okolicy) wystarczy wcisnąć spację, aby elementy rozrywkowe (np. piłeczka w Breakdown) zniknęły z ekranu.

W gry można zagrać pod tym adresem.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)