Google Spaces: nowy pomysł na grupy dyskusyjne

Strona głównaGoogle Spaces: nowy pomysł na grupy dyskusyjne
17.05.2016 16:06
Google Spaces: nowy pomysł na grupy dyskusyjne
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

Gigant z Doliny Krzemowej postanowił na nowo wymyślić sposób, w jaki będziemy udostępniać sobie nawzajem linki, zdjęcia, filmy, czy w końcu dyskutować na ważne tematy

*Rozmowy grupowe, czy fora tematyczne są pomysłem równie starym, co sam internet, mimo tego, gigant z Doliny Krzemowej postanowił na nowo wymyślić sposób, w jaki będziemy udostępniać sobie nawzajem linki, zdjęcia, filmy, czy w końcu dyskutować na ważne tematy. *

Dzięki usłudze Google Spaces będziemy mogli dzielić się interesującymi nas treściami w niewielkim gronie, co ciekawe członkowie dyskusji nie będą musieli instalować do tego celu aplikacji, a jedynie korzystać z wysłanego przez nas linka. Google Spaces działa nie tylko na urządzeniach mobilnych z Androidem, czy iOS, ale również w oknie przeglądarki Chrome.

288770743033215123
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

Jak to działa? Banalnie prosto. Treść, którą chcemy się podzielić publikujemy w Google Spaces, gdzie możemy zaprosić znajomych, z którymi chcemy się podzielić tą informacją. Zaletą jest to, że aplikacja dla każdego tematu, który chcemy przedyskutować stworzy osobny chatroom, dzięki czemu nie będziemy mieli problemów ze zmieniającymi się tematami, czy odnalezieniem publikowanych wcześniej informacji. Jeśli Spaces odnajdzie w historii wcześniejsze nasze aktywności na dany temat, to podsunie nam linki, zdjęcia, czy nawet filmy związane z tym tematem.

288770743033346195
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

Z pewnością zalet tej aplikacji jest wiele, jednak najważniejszą z nich, wydaje się pełna integracja Google Spaces z innym usługami firmy. Nie opuszczając rozpoczętej dyskusji możemy korzystać z YouTube, wyszukiwarki Google oraz nawet z usługi Zdjęcia Google. Nowa usługa została również zintegrowana z przeglądarką Chrome oraz jest podłączona do wszystkich kont Gmail.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)