Google SketchUp 7

Google SketchUp 7

Google SketchUp 7
18.11.2008 18:32, aktualizacja: 18.11.2008 23:45

Google wydało kolejną, siódmą już wersję swojej aplikacji do modelowania 3D. Jak przekonuje producent SketchUp 7 i SketchUp Pro 7 oferują funkcje umożliwiające bardziej intuicyjną pracę oraz - w wypadku użytkowników początkujących - łatwiejszy start.

SketchUp oferuje standardowe narzędzia rysownicze ( rysowanie linii, gumka, wypełnienie, tworzenie okręgów i prostokątów ) oraz specjalne narzędzia do projektowania przestrzennego ( tworzenie brył geometrycznych i walców, obrót stworzonego projektu lub pojedynczych jego elementów, przybliżanie i oddalanie obiektów ). Program pozwala tworzyć projekty architektoniczne, inżynieryjne, szablony dla Google Earth, itp.

Wśród nowości w siódmym wydaniu aplikacji znalazła się funkcja Dynamic Components - obiekty o przypisanych atrybutach ( np. zachowanie w przypadku skalowania, pozycjonowanie względem innych obiektów ). Program oferuje możliwość przeszukiwania zasobów bazy modeli trójwymiarowych, Google 3D Warehouse bezpośrednio z okna interfejsu. Wersja zaawansowana SketchUp 7 zawiera też osobne narzędzie o nazwie LayOut 2, które służy do tworzenia i publikacji profesjonalnych prezentacji utworzonych na bazie modeli SketchUp ( moduł ten, w wersji testowej, zagościł po raz pierwszy w SketchUp 6 ).

Podstawowa wersja programu SketchUp jest bezłpatna, natomiast wersja Pro kosztuje 495 dolarów. Z aplikacji mogą korzystać użytkownicy systemów operacyjnych Windows i Mac OS X.

Więcej informacji o możliwościach Google SketchUp znaleźć można w artykule Google i grafika - http://www.digit.pl/news/146069.html.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)