Google chce pomóc znaleźć ci pracę

Google chce pomóc znaleźć ci pracę

Google chce pomóc znaleźć ci pracę
Źródło zdjęć: © Fotolia | fotolia
Joanna Sosnowska
17.05.2017 21:14, aktualizacja: 17.05.2017 21:34

W wyszukiwarce Google ma pojawić się nowa funkcja. I to potencjalnie bardzo przydatna - rozbudowana opcja wyszukiwania pracy.

Wyszukiwarka Google jest bardzo przydatna - o ile potrafi się korzystać z jej rozbudowanych funkcji. Informacji możemy szukać w kategoriach takich jak wiadomości, grafika, wideo, mapy i wiele innych.

A wkrótce ma do nich dołączyć kolejna - wyszukiwanie ofert pracy. Rozbudowane ma to być zwłaszcza na urządzeniach mobilnych. Smarfon zawsze wie, w jakim miejscu na ziemi się znajdujesz. Więc nie trzeba będzie wpisywać miasta, w jakim chcemy znaleźć pracę. Co więcej, nowa opcja wyszukiwarki ma podpowiadać, czy do danego pracodawcy mamy łatwy dojazd z domu.

Obraz
© google

Wyszukiwać można będzie po stanowiskach (Google uwzględniać ma różne synonimy), albo po dacie, kiedy pojawiło się ogłoszenie. Sundar Pichai, szef koncernu, ogłosił podczas konferencji Google I/O, że podczas tworzenia tej usługi współpracowano między innymi z konkurencyjnymi usługami związanymi z rozwojem osobistym, takimi jak LinkedIn czy Facebook.

Jest jednak jedno "ale". Na razie nie wiadomo, kiedy funkcja ta będzie dostępna w Polsce i po polsku. Można się jednak spodziewać, że trafi ona do nas w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)