Gmail na Androidzie i iOS dostał nową funkcję

Gmail na Androidzie i iOS dostał nową funkcję
Źródło zdjęć: © SoyTecno

09.08.2018 10:52, aktual.: 09.08.2018 11:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gmail na urządzeniach mobilnych będzie miał przydatną funkcję. Chodzi o możliwość ukrywania widoku konwersacji, ta funkcja jest już znana użytkownikom w wersji pecetowej. Nowa opcja została już wprowadzona do Gmaila i wkrótce będzie widoczna w każdym telefonie, który używa poczty Google’a.

Gmail ciągle modyfikuje swój wygląd i funkcje. Tym razem doszło do wprowadzenia opcji wyłączenia widoku konwersacji, dzięki któremu wiadomości będą grupowane, co do tej pory utrudniało użytkownikom zarządzanie mailami. Po tym, jak niezadowoleni klienci Gmaila kilkukrotnie zwrócili na to uwagę, Google zdecydowało się na zmianę.

Otóż teraz widok konwersacji można ukrywać. W tym trybie wiadomości będą wyświetlane osobno. Wyłączyć widok można w ustawieniach aplikacji, sama funkcja nosi nazwę "Widok wątku". Na razie nie jest ona widoczna dla wszystkich użytkowników, mimo że została oficjalnie wprowadzona do wersji mobilnej. Jednak takie opóźnienie ma potrwać maksymalnie 15 dni, w przeciwnym wypadku trzeba zaktualizować aplikację.

Ciekawe jest to, że opcja wyłączenia widoku konwersacji już od dawna istnieje w wersji na komputery. Zwykle jest tak, że jak jakaś nowa funkcja pojawia się w jednej wersji, to powinna też znaleźć się w innej. Prawdopodobnie, Google postanowił, że widok wątku będzie przydatny na telefonach, ale w rzeczywistości okazało się inaczej.

Google zapowiedziało też wiele innych ważnych zmian. Zaliczyć do nich można zmianę wyglądu aplikacji firmy z Mountain View – niedawno w sieci pojawił się filmik (już usunięty ze wszystkich serwisów) przedstawiający Material Design 2. Zgodnie z materiałami pokazanymi na tym nagraniu, Gmail pozbawi się swego słynnego czerwonego koloru. Interfejs będzie cały biały. Oprócz Gmaila, zmieni się też wiele innych aplikacji, w tym np. Mapy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)