Gmail dla iOS zmienił się na lepsze

Gmail dla iOS zmienił się na lepsze
Źródło zdjęć: © google.com
Lop

08.11.2016 12:21, aktual.: 09.11.2016 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gmail na iOS po najnowszej i największej w historii aktualizacji to nie tylko odświeżony interfejs poczty, ale także całkiem nowe funkcje. Przy okazji pojawiła się również nowa wersja kalendarza.

Najnowsza wersja aplikacji Gmail na platformę iOS jest już dostępna. Dzięki aktualizacji otrzymamy nie tylko aplikację Gmail z odświeżonym wyglądem oraz znacznie wygodniejszą do używania, ale niepozbawioną wad.

Właśnie od tej wady, a może bardziej uciążliwości zaczniemy. Specjaliści z Google’a cały czas nie dodali funkcji, która pozwoliłaby na obsługę więcej niż jednej skrzynki pocztowej z jednego konta. Rozwiązanie zmuszające do przełączania się między kontami może zniechęcić do korzystania z aplikacji zwłaszcza tych użytkowników, którzy korzystają np. z prywatnej i służbowej skrzynki. Oczywiście jeśli powiązaliście wasze konto Gmail w aplikacji www, to nowa aplikacja na iOS będzie korzystała z ustawień tam zapisanych i będzie pobierać wszystkie przekierowania na waszą skrzynkę.

Gmail dla iOS teraz z funkcją Undo

Niewątpliwie najważniejszą zmianą, jaką wprowadzili spece z Google’a do najnowszej wersji Gmaila, jest funkcja znana z przeglądarkowej wersji poczty, czyli możliwość cofnięcia wysłanej przed momentem wiadomości.

Krótko mówiąc, po wciśnięciu Wyślij, użytkownik ma jeszcze chwilę na odwołanie polecenia. Wystarczy wybrać opcję Undo w prawym dolnym rogu ekranu. Spowoduje to powrót do okna z wiadomością, którą właśnie piszemy.

Gmail dla iOS bardziej przejrzysty i bardziej płynny

Zgodnie z zapowiedziami, które pojawiły się na oficjalnym blogu Google’a, nowy Gmail na iOS działa szybciej i bardziej płynnie niż poprzednia wersja. Zmienił się równiez wygląd samego interfejsu użytkownika – po zmianach bardziej przypomina ten, który możemy zobaczyć na urządzeniach z Androidem oraz w innych aplikacjach dostarczonych przez Google.

Dużo lepiej niż przed aktualizacją działa również wyszukiwarka. Nie dość, że pokazuje wyniki wyszukiwania w czasie rzeczywistym, to jeszcze działa znacznie szybciej.

Wyszukiwarkę znajdziemy w prawym górnym rogu, a po wciśnięciu symbolu hamburgera, który jest na lewo od wyszukiwarki, zobaczymy opcje menu głównego. Znajdziemy tam, znany z wersji przeglądarkowej, podział na główne kategorie oraz listę dodatkowych etykiet, które nadajemy poszczególnym mailom.

Ostatnim elementem, jaki widzimy na głównym ekranie, jest umieszczony w prawym dolnym rogu symbol długopisu. Po jego wciśnięciu przechodzimy od razu do pisania nowej wiadomości.

Obraz
© google.com

Gmail wraz z nowym kalendarzem

Przy okazji aktualizacji Gmaila, Google wypuścił również nową wersję swojego kalendarza dla iOS. Jednak w tym przypadku otrzymaliśmy dosłownie jedną i to kosmetyczną poprawkę. Dzięki zmianom użytkownik może teraz korzystać z widoku tygodnia i miesiąca w poziomie, zamiast - jak to było do tej pory - jedynie w pionie.

Gmaila na iOS można pobrać ze sklepu iTunes.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)