Garmin Forerunner 15 - zegarek biegowy z GPS

Garmin Forerunner 15 - zegarek biegowy z GPS27.05.2014 13:13
Garmin Forerunner 15 - zegarek biegowy z GPS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Garmin Forerunner 15 to kolejny zegarek biegowy z GPS i funkcją monitorowania codziennej aktywności. Zegarek śledzi najważniejsze statystyki biegu, takie jak dystans, tempo, kalorie, osobiste rekordy i tętno. Dodatkowo Forerunner 15 rejestruje ilość kroków i spalonych w ciągu dnia kalorii oraz alarmuje użytkownika o zbyt długim okresie bezczynności. Korzystając ze wskazań opcjonalnego czujnika, zegarek może posłużyć za narzędzie treningowe na bieżni stacjonarnej, rejestrując dystans w zamkniętych pomieszczeniach.

Dzięki funkcji automatycznego okrążenia, Forerunner 1. informuje o każdym przebiegniętym kilometrze emitując sygnał dźwiękowy i wyświetlając czas, w jakim został on pokonany. Po zakończeniu i zapisaniu biegu na ekranie zegarka wyświetlane są jego najważniejsze parametry, takie jak całkowity czas, dystans, średnie tempo oraz liczba spalonych kalorii. Urządzenie Forerunner 15 informuje też o osiągnięciu osobistego rekordu, takiego jak najszybszy kilometr lub najdłuższy bieg. Wersja wyposażona w czujnik tętna pozwala monitorować bieżące tętno i obliczać na jego podstawie spalone kalorie oraz umożliwia trening w dostosowanej do celów treningowych strefie tętna.

Podczas treningu na wolnym powietrzu, do pomiaru czasu, tempa i dystansu urządzenie wykorzystuje moduł GPS. Aby śledzić dystans i tempo podczas biegu na bieżni stacjonarnej lub wewnątrz pomieszczenia, należy sparować zegarek z opcjonalnym czujnikiem na nogę, przytroczonym do sznurowadła buta.

Forerunner 1. wyposażony został w funkcje umożliwiające monitorowanie codziennej aktywności poza treningami. Aby zmotywować do prowadzenia aktywnego trybu życia, urządzenie liczy każdy krok, spalone w ciągu dnia kalorie i całodzienny pokonany dystans. Po każdej biernie spędzonej godzinie, Forerunner 15 wyświetla wskaźnik alarmowy, przypominający że przyszedł czas na ruch.

Zegarek obsługiwany jest za pomocą czterech przycisków, a pola danych wyświetlane na ekranie mogą być konfigurowane w zależności od potrzeb użytkownika. Wodoodporna obudowa (klasa 5 atm) czyni urządzenie odpornym na deszcz, pot i pozwala korzystać z Forerunnera 1. podczas pływania. Bateria umożliwia korzystanie z zegarka do 5 tygodni w trybie zegarka/monitorowania aktywności lub do 8 godzin w trybie treningowym/GPS.

Korzystając z połączenia z komputerem można przesłać aktywności do internetowej platformy społecznościowej Garmin Connect, która umożliwia analizowanie postępów, ustawianie i monitorowanie celów oraz dzielenie się swoimi aktywnościami z innymi użytkownikami lub udostępnianie informacji w serwisach społecznościowych. Można obejrzeć swoje biegi na mapie, otrzymać szczegółowe informacje na temat każdego kilometra, lub uzyskać dzienne podsumowanie aktywności.

*Cena: *17. USD (około 520 zł) i 200 USD (około 610 zł) za wersję z czujnikiem tętna.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)