Fotograficzne skany od Epsona

19.06.2007 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już w przyszłym miesiącu trafi do Europy nowy fotograficzny skaner firmy Epson - model Perfection V200 Photo. Urządzenie wykorzystuje technologię Matrix CCD ( Charged-Coupled Device ).

Epson Perfection V200 Photo zbudowany został w oparciu o technologię Matrix CCD ( Charged-Coupled Device ), korzystającą z 12-wierszowego kolorowego modułu CCD. Dzięki niej potrafi skanować ( maksymalnie do formatu A4 ) w rozdzielczości optycznej wynoszącej 4800 dpi. Skaner wyposażony został w specjalny zawias ( obracany o 180 stopni ) umożliwiający ( przy zamkniętej pokrywie ) obsługę dokumentów o grubości nawet 25 mm. Urządzenie jest gotowe do pracy po trzech sekundach ( również wyłącza się w ciągu trzech sekund bez względu na stan procesu skanowania ). Umożliwia skanowanie wielu stron do pliku PDF oraz oddaje do dyspozycji użytkownika moduł TPU, umożliwiający skanowanie do sześciu klatek filmu 35 mm lub do czterech slajdów.

Nowość wyposażona została ponadto w technologię Auto Photo Orientation ( dzięki niej nie musimy już tak skrupulatnie ustawiać skanowanego zdjęcia, gdyż w razie potrzeby zostanie ono automatycznie odwrócone ) oraz technologię Easy Photo Fix ( która przywraca kolory, koryguje podświetlenie oraz usuwa pyłki ). Komunikacja z komputerem odbywa się za pomocą interfejsu USB 2.0, natomiast w skład dołączonego zestawu oprogramowania wchodzą: Epson Creativity Suite i ABBYY FineReader Sprint 6 Plus.

Epson V200 Photo trafi na rynek europejski w lipcu w cenie około 105 euro.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)