Flash Player 10.1 na urządzeniach mobilnych

Flash Player 10.1 na urządzeniach mobilnych

Flash Player 10.1 na urządzeniach mobilnych
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
23.06.2010 11:49

Firma Adobe poinformowała o nowej wersji oprogramowania Adobe Flash Player 10.1 przeznaczonej na platformy mobilne. Nowa wersja, zawierająca funkcje specyficzne dla urządzeń mobilnych, jako pierwsza zapewnia pełny dostęp do Internetu z różnych komputerów i urządzeń. Użytkownicy mobilni dzięki Flash Player 10.1, będą mieli za pomocą przeglądarki dostęp do milionów serwisów z bogatym wyborem aplikacji i treści, w tym do gier, animacji, aplikacji RIA (ang. Rich Internet Applications), prezentacji i wizualizacji danych, muzyki, filmów wideo i dźwięku.

Oprogramowanie Flash Player 10.1. będzie dostępne w finalnej wersji produkcyjnej do smartfonów i tabletów, gdy tylko użytkownicy będą mogli uaktualnić system operacyjny do wersji Android 2.2 „Froyo”. Przewiduje się, że „Froyo” i Flash Player 10.1 będą obsługiwać między innymi takie urządzenia, jak Dell Streak, Google Nexus One, HTC Evo, HTC Desire, HTC Incredible, DROID firmy Motorola, Motorola Milestone i Samsung Galaxy S. Flash Player 10.1 został także udostępniony partnerom platform mobilnych, tak aby mógł być obsługiwany na urządzeniach z systemami operacyjnymi Android, BlackBerry, webOS, przyszłymi wersjami Windows Phone, LiMo, MeeGo i Symbian. Ponadto przewiduje się, że będzie dostępny do pobrania przez sieć bezprzewodową oraz będzie w najbliższych miesiącach instalowany fabrycznie w smartfonach, tabletach i innych urządzeniach.

288761478654474387
© Motorola Milestone

Nowe funkcje zwiększające wydajność
W całkowicie zmienionej, zoptymalizowanej pod kątem urządzeń mobilnych wersji Flash Player 10.1 zastosowano nowe metody interakcji i specyficzne dla tych urządzeń modele wprowadzania danych. Akcelerometr umożliwia użytkownikom oglądanie treści Flash w układzie poziomym lub pionowym. Za pomocą funkcji Smart Zooming (inteligentny zoom) można przejść do trybu pełnoekranowego, co umożliwia szczegółowy wgląd w zawartość strony internetowej. Optymalizacja wydajności, która działa we wszystkich najważniejszych urządzeniach i systemach operacyjnych, zapewnia efektywne wykorzystanie procesora i akumulatora.

Nowa funkcja inteligentnego renderowania (Smart Rendering) powoduje, że treści Flash są przetwarzane tylko gdy są widoczne na ekranie, co jeszcze bardziej zmniejsza obciążenie procesora i zużycie energii. W trybie uśpienia (Sleep Mode) Flash Player automatycznie spowalnia pracę, gdy urządzenie przechodzi w tryb wygaszacza ekranu. Funkcja Advanced Out-of-Memory Management umożliwia odtwarzaczowi efektywne przetwarzanie niezoptymalizowanych treści, które nadmiernie zużywają zasoby, a automatyczna redukcja pamięci zmniejsza wykorzystanie pamięci RAM przez treści nawet o 50%. Flash Player zatrzymuje się automatycznie w przypadku takich sytuacji, jak przychodzące połączenie telefoniczne lub przełączenie z przeglądarki na inne funkcje urządzenia. Po powrocie użytkownika do trybu przeglądarki Flash Player wznawia odtwarzanie od miejsca, w którym się zatrzymał.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)