Facebook wprowadza zweryfikowane strony i profile

Facebook wprowadza zweryfikowane strony i profile
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

31.05.2013 14:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook postanowił pójść w ślady Twittera i wprowadził system weryfikacji stron i profili. Celem jest eliminacja osób, które podszywają się pod prawdziwych użytkowników w celu, na przykład, wyłudzenia kliknięć. Weryfikacja przeznaczona jest dla znanych osób i firm.

Tak jak na Twitterze, zweryfikowani użytkownicy otrzymają specjalną niebieską ikonkę, która ma świadczyć o tym, że konto danej osoby jest zweryfikowane. Użytkownicy oraz posiadacze stron nie będą mogli jednak zgłaszać się do Facebooka w celu przeprowadzenia weryfikacji, będzie się to odbywało z inicjatywy Facebooka. Dużo łatwiej będzie można stracić status osoby zweryfikowanej –. sieć społecznościowa będzie go odbierała na podstawie zgłoszeń użytkowników, którzy zauważą, że strona jednak jest fałszywa.

Jakie kryteria będą decydowały o przyznaniu statusu osoby zweryfikowanej? Nie do końca wiadomo. Można przypuszczać, że Facebook przydzieli go osobom i stronom, które mają najwięcej znajomych i polubień. Nie wiadomo także w jaki sposób przebiegać ma sama weryfikacja.

Choć mechanizm weryfikacji użytkowników zawsze będzie w pewnym sensie kulawy, jest to niewątpliwie krok w dobrym kierunku. Zwłaszcza, że w tej dziedzinie Facebook był do tej pory w tyle za Twitterem czy Google+.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Drony będą pilnować niemieckich pociągów

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)