Facebook pozmieniał nasze adresy e-mail

Facebook pozmieniał nasze adresy e-mail

Facebook pozmieniał nasze adresy e-mail
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
26.06.2012 09:26

Niektórzy chyba po prostu lubią irytować swoich chlebodawców. Facebook bez zapowiedzi pozamieniał domyślne adresy mailowe wszystkich swoich użytkowników, zastępując je pocztami o wiele mówiącej końcówce – @facebook.com. Całe szczęście łatwo to naprawić. Po to, by ludzie mogli się z nami, no wiecie, skontaktować.

Pamiętacie jak dawno, dawno temu, za siedmioma górami i dwudziestoma lasami Facebook uruchomił własną pocztę, z której nikt do dziś nie skorzystał? Nie żeby był to jakiś olbrzymi błąd –. po prostu rzecz, która w praktyce okazała się raczej niepotrzebna. Omyłkowa. W końcu, po co komu tak naprawdę fejsbukowy e-mail? Założenie, że większość z nas zrezygnuje z Gmaila albo usług serwowanych przez inne serwisy na rzecz Zuckerbergowskiego imperium było chyba więcej niż naiwne. Czy Facebook chciał tego, czy nie, w naszych danych profilowych wyświetlały się adresy mailowe powiązane z zupełnie innymi firmami (czy właściwie ich serwerami).

Do teraz. Jeśli w ciągu najbliższych kilku sekund odwiedzicie swoje (lub w zasadzie czyjekolwiek) profile, w informacjach kontaktowych (pod warunkiem, że nie zorientowaliście się i nie zmieniliście ich wcześniej) ujrzycie przypisaną do was pocztę z nadzwyczaj uroczą końcówką @facebook.com, która prowadzi prosto do, a jakżeby inaczej, fejbukowej skrzynki na listy. Reszta z adresów, które wprowadziliśmy w odpowiednie pola –. została po prostu bezczelnie ukryta.

Całe szczęście, łatwo można sobie z tym poradzić. Wystarczy wejść w ustawienia konta lub kliknąć w odnośnik „informacje”. na swoim time linie (tuż pod miniaturką ze zdjęciem profilowym) i zmodyfikować w odpowiedni sposób podmienione przez Facebook dane kontaktowe. No i rzecz jasna zapisać zmiany.

Facebooku: nie rób tego więcej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)