Facebook Lite już oficjalnie

Facebook Lite już oficjalnie

Facebook Lite już oficjalnie
Źródło zdjęć: © chip.pl
06.06.2015 11:07, aktualizacja: 08.06.2015 09:22

Z mobilnego Facebooka korzysta ponad miliard użytkowników na całym świecie. Część z nich jednak nie ma dostępu do szybkiej sieci lub posiada smartfony z niskiej półki, które nie radzą sobie z pamięciożerną aplikacją. To właśnie dla tych osób Facebook stworzył odchudzoną wersję apki.

Aplikacja waży niecałe 0,5 MB, co już samo w sobie stanowi mocną zaletę. Standardowy, mobilny Facebook pochłania ponad 40 MB pamięci wewnętrznej. Oczywiście mniejsza waga aplikacji sprawia, że nie wszystkie funkcje większego brata są tu dostępne. Z poziomu Facebook Lite będziemy mogli przeglądać tablice, powiadomienia, szukać nowych znajomych i wysyłać wiadomości. W tym ostatnim przypadku nie ma potrzeby instalowania Messengera - komunikator zawarty jest wewnątrz aplikacji.

Facebook Lite wyświetla obrazy w skompresowanej jakości (w normalnej są dostępne po powiększeniu), a ilość reklam jest znacznie mniejsza w porównaniu do tradycyjnego komunikatora. To wszystko sprawia, że aplikacja pobiera także znikomą ilość danych i nie potrzebuje szybkiego dostępu do sieci.

Na razie Facebook nie przygotował wersji aplikacji dla iOS. Jest dostępna wyłącznie dla użytkowników Androida - w pierwszej kolejności dla mieszkańców krajów Azjatyckich. W ciągu tygodni pojawi się także w pozostałych regionach świata.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Facebook Lite już oficjalnie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)