FaceApp: twórcy zarobili majątek. Wystarczyło, że przerabialiście sobie fotki

FaceApp: twórcy zarobili majątek. Wystarczyło, że przerabialiście sobie fotki
Źródło zdjęć: © WP.PL
Arkadiusz Stando

22.07.2019 15:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szał wokół aplikacji FaceApp powoli ucicha, kontrowersyjne teorie okazują się niesłuszne, a my dowiadujemy się o niej coraz więcej. W ciągu ostatnich dni aplikacja została pobrana 6,5 miliona razy, co znacznie przełożyło się na jej zyski.

FaceApp to aplikacja to edycji zdjęć. Z nieznanych nikomu powodów, w ciągu ostatnich kilkunastu dni robiła kolejne okrążenie po internecie. Efektem wzrostu popularności było 6,5 miliona pobrań, które przeniosły się na niezły zysk. Łącznie ponad milion dolarów.

Najwięcej zapłacili posiadacze telefonów z systemem iOS. Płacili za wersję premium, aby nie musieć oglądać reklam i pozbyć się znaku wodnego na zdjęciach. To była wysoka kwota, bo łącznie 746 tysiące dolarów, czyli około 2,8 mln złotych.

Forbes: Twórcy FaceApp zarobili ponad milion w ciągu 10 dni

Dane o liczbie pobrań udostępniła firma analityczna App Annie, a przedstawione zostały przez rosyjski serwis Forbes. Wedle tych danych, aplikacja FaceApp została pobrana łącznie 73,2 miliona razy i zarobiła już 11,6 miliona dolarów.

Twórcą FaceApp jest Jaroslaw Gonczarow, były pracownik rosyjskiego koncernu Yandex. Forbes sugeruje, że popularność aplikacji mogła wzrosnąć dzięki kampanii reklamowej, jaką przeprowadził właściciel firmy. Sporo mówi się też o influencerach, którzy mieli zacząć z niej korzystać.

Źródło: Forbes

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)