ycipk-2jeu7i

F-16 rozbił się w Niemczech. Pilot katapultował się z samolotu

Myśliwiec F-16 amerykańskich sił powietrznych rozbił się we wtorek w zachodnich Niemczech. Do katastrofy doszło niedaleko miasta Trewir, na niezasiedlonym terenie. Pilot zdążył katapultować się z maszyny - poinformowała niemiecka telewizja SWR.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Myśliwiec F-16 rozbił się w Niemczech
Myśliwiec F-16 rozbił się w Niemczech (Shutterstock.com)
ycipk-2jeu7i

Do zdarzenia doszło we wtorek, 8 października. Należący do sił zbrojnych USA myśliwiec F-16 rozbił się na obszarze niezabudowanym, pomiędzy Trewirem - jednym z najstarszym niemieckich miast, a bazą US Air Force w Spangdahlem. O katastrofie poinformowała niemiecka telewizja SWR.

Rzeczniczka jednostki Angela Watson potwierdziła, że do zdarzenia doszło około godziny 15:00 oraz że pilot F-16 wyszedł z niej z lekkimi obrażeniami i został przewieziony do szpitala. Samolot wykonywał rutynowy lot ćwiczebny. Przyczyny wypadku nie są na razie znane.

ycipk-2jeu7i

W Spangdahlem stacjonuje 52. Skrzydło Lotnictwa Myśliwskiego. Jego piloci brali udział między innymi w operacji Pustynna Burza w Iraku w 1990 roku.

Nie jest to pierwszy wypadek z udziałem wojskowych samolotów w Niemczech w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W czerwcu, niedaleko jeziora Mueritz w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie na północnym wschodzie Niemiec, doszło do kolizji dwóch myśliwców Eurofighter należących do Luftwaffe. W wyniku zderzenia zginął jeden z pilotów.

Czytaj także: Katastrofa samolotu w Irlandii. W wyniku eksplozji zginęły dwie osoby

ycipk-2jeu7i
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2jeu7i

ycipk-2jeu7i
ycipk-2jeu7i