Exatel Security Days. Na tym wyzwaniu powinna być także twoja firma

Exatel Security Days. Na tym wyzwaniu powinna być także twoja firma

Exatel Security Days. Na tym wyzwaniu powinna być także twoja firma
Źródło zdjęć: © Exatel | Materiały prasowe
16.04.2019 09:55, aktualizacja: 06.05.2019 10:30

Słyszałeś o ataku hakerów w swojej firmie? Ktoś podsyłał Ci na służbową skrzynkę fałszywe maile? Jest rzadka szansa, by tego uniknąć. W czerwcu drużyny informatyków będą mogły sprawdzić swoje umiejętności pod okiem najlepszych ekspertów z kraju – także tych z państwowych instytucji.

Jesteś na polu bitwy, ale nie sam. Musisz współpracować z kolegami, by przeciwnik nie dotarł pierwszy do celu. Wszelkie chwyty dozwolone? Tak, ale tylko ze strony przeciwnika. Ty musisz działać etycznie, a i tak go pokonać. Trudne?

Z takimi wyzwaniami na co dzień mierzą się zespoły ds. cyberbezpieczeństwa w firmach i instytucjach na całym świecie. Według PwC w Polsce w ciągu roku niemal połowa firm ponosi finansowe straty w związku z atakami cyberprzestępców. A aż 62% odnotowało zakłócenia i przestoje w działaniu.

Aby temu zapobiec, potrzebne są skuteczne zespoły ds. cyberbezpieczeństwa. A żeby były one skuteczne, muszą rozwijać się właśnie na takich turniejach jak ten na Exatel Security Days.

Capture the Flag na ESD. Eliminacje coraz bliżej

Podczas tegorocznej imprezy – odbędzie się 5-6 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie – po raz pierwszy odbędą się takie zawody. To sprawdzian umiejętności i wiedzy. Aby poradzić sobie z programistycznymi zadaniami, potrzebne jest – jak zawsze w takich przypadkach – wiele dociekliwości, nieszablonowe myślenie i pomysłowość.

W trakcie zawodów będzie można sprawdzić swoje praktyczne umiejętności z zakresu inżynierii wstecznej, analizy źródeł czy kryptografii. Przyda się znajomość elementów bezpieczeństwa aplikacji webowych, pisania eksploitów oraz znajomość bash, pythona i innych języków skryptowych.

Nad merytorycznością będą czuwać eksperci z Security Operations Center Exatela. Na co dzień mierzą się oni z podobnymi problemami w biznesie i sektorze publicznym. A to wiedza nieoceniona!

Zawody składają się z dwóch etapów. Pierwszy to eliminacje – rozpoczynają się 26 kwietnia i potrwają do 26 maja. Potem najlepsze sześć drużyn weźmie udział w wielkim finale – właśnie w czerwcu na Narodowym.

W CTF mogą wziąć udział osoby zgłoszone przez uczestników konferencji EXATEL Security Days.

Exatel Security Days - bilety

Bilety można kupić na stronie Exatel Security Days. Kosztują 700 zł dla biznesu, 200 zł dla samorządowców i są darmowe dla służb mundurowych, administracji państwowej i NGO. Można je kupić tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)