Exatel Security Days. Na tym wyzwaniu powinna być także twoja firma

Exatel Security Days. Na tym wyzwaniu powinna być także twoja firma
Źródło zdjęć: © Exatel | Materiały prasowe

16.04.2019 09:55, aktual.: 06.05.2019 10:30

Słyszałeś o ataku hakerów w swojej firmie? Ktoś podsyłał Ci na służbową skrzynkę fałszywe maile? Jest rzadka szansa, by tego uniknąć. W czerwcu drużyny informatyków będą mogły sprawdzić swoje umiejętności pod okiem najlepszych ekspertów z kraju – także tych z państwowych instytucji.

Jesteś na polu bitwy, ale nie sam. Musisz współpracować z kolegami, by przeciwnik nie dotarł pierwszy do celu. Wszelkie chwyty dozwolone? Tak, ale tylko ze strony przeciwnika. Ty musisz działać etycznie, a i tak go pokonać. Trudne?

Z takimi wyzwaniami na co dzień mierzą się zespoły ds. cyberbezpieczeństwa w firmach i instytucjach na całym świecie. Według PwC w Polsce w ciągu roku niemal połowa firm ponosi finansowe straty w związku z atakami cyberprzestępców. A aż 62% odnotowało zakłócenia i przestoje w działaniu.

Aby temu zapobiec, potrzebne są skuteczne zespoły ds. cyberbezpieczeństwa. A żeby były one skuteczne, muszą rozwijać się właśnie na takich turniejach jak ten na Exatel Security Days.

Capture the Flag na ESD. Eliminacje coraz bliżej

Podczas tegorocznej imprezy – odbędzie się 5-6 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie – po raz pierwszy odbędą się takie zawody. To sprawdzian umiejętności i wiedzy. Aby poradzić sobie z programistycznymi zadaniami, potrzebne jest – jak zawsze w takich przypadkach – wiele dociekliwości, nieszablonowe myślenie i pomysłowość.

W trakcie zawodów będzie można sprawdzić swoje praktyczne umiejętności z zakresu inżynierii wstecznej, analizy źródeł czy kryptografii. Przyda się znajomość elementów bezpieczeństwa aplikacji webowych, pisania eksploitów oraz znajomość bash, pythona i innych języków skryptowych.

Nad merytorycznością będą czuwać eksperci z Security Operations Center Exatela. Na co dzień mierzą się oni z podobnymi problemami w biznesie i sektorze publicznym. A to wiedza nieoceniona!

Zawody składają się z dwóch etapów. Pierwszy to eliminacje – rozpoczynają się 26 kwietnia i potrwają do 26 maja. Potem najlepsze sześć drużyn weźmie udział w wielkim finale – właśnie w czerwcu na Narodowym.

W CTF mogą wziąć udział osoby zgłoszone przez uczestników konferencji EXATEL Security Days.

Exatel Security Days - bilety

Bilety można kupić na stronie Exatel Security Days. Kosztują 700 zł dla biznesu, 200 zł dla samorządowców i są darmowe dla służb mundurowych, administracji państwowej i NGO. Można je kupić tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)