Ekstremalne laptopy Lenovo X200

Ekstremalne laptopy Lenovo X200

Ekstremalne laptopy Lenovo X200
24.10.2008 10:39, aktualizacja: 24.10.2008 11:53

W skład linii ThinkPad X200 wchodzą notebooki, których waga zaczyna się już od 1 kg, a maksymalny czas pracy przekracza 13 godzin

Firma Lenovo wprowadziła dwa nowe przenośne komputery ThinkPad z serii X: Lenovo ThinkPad X200s oraz Lenovo ThinkPad X200 tablet.

W skład linii ThinkPad X200 wchodzą notebooki, których waga zaczyna się już od 1 kg, a maksymalny czas pracy przekracza 13 godzin. Oznacza to, że w ofercie notebooków biznesowych Lenovo nowy model ThinkPad X200s wyróżnia się najniższą wagą i najdłuższym czasem pracy bez konieczności zewnętrznego zasilania. Ponadto, nowy ThinkPad X200 tablet jest najlżejszą konstrukcją tego typu na rynku w porównaniu do poprzedniej generacji tabletów, jego wagę zmniejszono o niemal 10 procent do 1.5 kg. Nowy tablet Lenovo umożliwia także o niemal 50 procent dłuższy czas pracy na baterii.

Obraz
© Lenovo X200s (fot. Lenovo)

*Notebook Lenovo ThinkPad X200s *
Sercem modelu ThinkPad X200s jest najnowszy procesor Intel Centrino 2 do małych obudów z technologią vPro. Dzięki niemu komputer łączy lekką konstrukcję z potężnymi możliwościami. Konstrukcja wybranych modeli X200s jest wzmocniona specjalną strukturą z włókna węglowego i szklanego, która chroni górną pokrywę notebooka. Dzięki temu notebook X200s, najlżejszy model w historii laptopów ThinkPad, wyróżnia się bardzo dużą, wyższą, niż wymagają tego warunki pracy mobilnej, odpornością na uszkodzenia.

Wybrane modele X200s są oferowane z dyskami półprzewodnikowymi SSD o pojemności 128 GB, wyświetlaczami podświetlanymi diodami, a także funkcjonalnością Ultra-Wideband oraz interfejsem Bluetooth. Połączenie tych użyteczności zapewnia najwyższy komfort pracy z komputerem. Opcjonalnie dostępne są także 9-komorowe akumulatory, które umożliwiają pracę bez zasilania dłużej niż standardowy dzień roboczy. Opisywane modele są kompatybilne z nową stacją dokującą ThinkPad X200 Ultrabase, dzięki czemu użytkownicy w trakcie pracy mogą ładować drugi akumulator i w odpowiednim momencie go wymienić. Osobom oczekującym jeszcze większej funkcjonalności, Lenovo oferuje czytnik Blu-ray DVD podłączany do stacji dokującej oraz dodatkowy dysk twardy.
**

Obraz
© Lenovo X200 tablet (fot. Lenovo)

Lenovo ThinkPad X200 tablet**
ThinkPad X200 tablet, ważący zaledwie około 1,5 kg, oferuje wszystko, co najlepsze w notebookach oraz dodatkowo możliwość wygodnego sporządzanie ręcznych notatek w postaci cyfrowej, w sposób podobny jak przy użyciu długopisu i papieru. Dzięki temu znakomicie sprawdza się w takich dziedzinach, jak: służba zdrowia, branża nieruchomości, edukacja i handel. Pierwszy w historii panoramiczny tablet Lenovo zapewnia ponad 10 godzin nieprzerwanej pracy na akumulatorach, czyli cały dzień roboczy. W modelu ThinkPad X200 tablet zastosowano najnowsze, niskonapięciowe procesory Intel Centrino 2 z technologią vPro przeznaczone do małych obudów. Niektóre modele zostały także wyposażone w dyski półprzewodnikowe SSD, ekrany podświetlane diodami, moduł GPS oraz funkcję Ultra-Wideband i szerokopasmowe połączenie mobilne. Zarówno X200 tablet, jak również notebook ThinkPad X200s obsługują sieci WiFi. Jeszcze w tym roku pojawią się modele z opcjonalnym modułem WiMAX. Użytkownicy tych komputerów mogą również zdecydować się na opcje
podnoszące bezpieczeństwo przechowywanych danych, czyli m.in. skanery linii papilarnych oraz rozwiązanie do pełnego szyfrowania dysku.

W trakcie prac nad ulepszeniem użyteczności i funkcji multimedialnych tabletów Lenovo współpracowało ze swoimi Klientami i Partnerami Biznesowymi.
W tym celu firma zastosowała w nich kilka nowych technologii takich, jak np.:

· Pełnowymiarową klawiaturę: ułatwia pisanie i pracę z komputerem,
· Dwustronnie obracany ekran: użytkownik może przekręcić wyświetlacz
w dowolnym kierunku, aby bardziej naturalnie przełączać się między trybem notebooka i tabletu,
· Ulepszone funkcje multimedialne: cyfrowe mikrofony zmniejszają hałas dobiegający z otoczenia za pomocą oprogramowania niwelującego szumy,
co podnosi jakość połączeń głosowych VoIP. Wbudowana kamera daje lepszej jakości obraz na potrzeby konferencji internetowych, zaś głośniki stereo dysponują wystarczającą głośnością, żeby usłyszeć prezentacje multimedialne w hałaśliwym otoczeniu,
· Wrażliwość na dotyk: tablet rozpoznaje lżejszy dotyk piórkiem lub palcem.

Notebook Lenovo ThinkPad X200s i Lenovo ThinkPad X200 tablet zostały pozytywnie ocenione pod kątem ich właściwości środowiskowych. Sprawdzono w nich m.in. zastosowanie energooszczędnych technologii, takich jak nisko- i ultraniskonapięciowe procesory, ekrany podświetlane diodami, a także dyski SSD. Na podstawie tej analizy nowe modele otrzymały w systemie Electronic Product Environmental Assessment Tool najwyższą ocenę „Gold”. Obydwa komputery są także o 20 procent bardziej energooszczędne od poprzedniej generacji notebooków Lenovo ThinkPad.

Ceny i dostępność
Ceny notebooków Lenovo ThinkPad X200s zaczynają się od 7199 zł brutto, zaś tabletów Lenovo ThinkPad X200 od 8149 zł brutto dla użytkownika końcowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)